„Oceláři zaslouženě vyhráli a doufám, že to pro nás bude dostatečné varování a facka. Musíme se vrátit k tomu, co jsme předváděli na Spartě nebo doma s Pardubicemi, protože takový výkon na konci sezony stačit nebude a stál nás ztracené body i postavení v tabulce,“ zlobil se po zápase karlovarský asistent Tomáš Mariška.

Energetici však musí nepovedený zápas rychle hodit za hlavu, již dnes se představí ve 48. kole extraligové soutěže na ledě osmého celku tabulky Liberce.

HC Energie Karlovy Vary
Energie urvala důležitou výhru, pěti kousky sestřelila Pardubice

Severočeši jsou momentálně na osmém místě, jsou tak blízko postupu do osmifinále play-off, a dokonce ještě teoreticky mohou zabojovat o příčky, zajišťující čtvrtfinále. Na čtvrtou Plzeň totiž osm kol před koncem ztrácí devět bodů.

„Musíme se poučit z našich chyb, abychom ve středu vyhráli. Blíží se závěr sezony a my potřebujeme každý bod,“ řekl jeden z jeho svěřenců Ondřej Dlapa. „Problém byl ve všem,“ pokračoval.

„Nestřílíme. Neodrazí se nám tam šťastný puk. Kacetl chytal výborně. Nevím, jestli jsme méně koncentrovaní, nebo nám chybí trošku toho štěstíčka. Kdybych to věděl, tak jsme také dali sedm gólů.“

Šanci napravit své zaváhání budou mít jedenáctí Západočeši v Liberci dnes v 18.00 hodin.