Vedení hokejového klubu HC Energie Karlovy Vary se rozhodlo po čtvrtečním utkání s Českými Budějovicemi vetovat rozhodčího Homolu.
„Nechci říci, že nás rozhodčí některými nepovedenými výroky poškodil, ale určitě té vyhecované atmosféře příliš nepřidal,“ s jednodenním odstupem komentoval Antonín Stavjaňa výkon rozhodčího Homoly.

Chyby mužů v pruhovaném mají následně dopad na hru obou celků. „Hráči reagují podrážděně a doslova nevědí jak se mají na ledě chovat. Jak už jsem řekl, netvrdíme, že nás rozhodčí Homola poškodil, ale jeho výkon nepomohl k hladkému průběhu utkání,“ vysvětloval hlavní kouč karlovarské Energie.

Trenér naznačil, že hráči reagovali podrážděně. Vyvrcholením bylo vyloučení Petra Gřegořka na deset minut a následně i do konce utkání. „Petr si určitě mohl svůj výstup ušetřit, protože ze střídačky, z trestné lavice nebo ze šatny nám moc nepomůže. My potřebujeme mít tyto hráče na ledě, aby svým herním projevem dotáhli náš tým tam, kde chceme všichni být. Tím chci říci, že ho to bude stát také nějakou pokutu, ale na druhou stranu chápu, že hráči hrají na hraně nějakého emočního vypětí. Následně stačí málo a sklouzne to na tu špatnou stranu,“ vysvětluje Stavjaňa a přidává: „Je určitě lepší, když hrají hráči na hraně, než kdyby hráli na půl plynu a ani se během zápasu pořádně nezpotili.“

Předčasně se pod sprchy vydal i Petr Kumstát, který je dlouhodobě jedním z nejslušnějších hráčů extraligy. Sudí Homola ho vykázal za naražení obránce Vydareného na hrazení. „Tento střet jsem viděl až ze záznamu. Byla tam krev a za to se vždy dává vyšší trest. Myslím si, že Petr šel normálně po kotouči a byl to střet, kterých je v utkání spousta. Bohužel pro něj a pro nás došlo ke krvavému zranění,“ dodal Stavjaňa