V pondělí dopoledne začala závěrečná fáze přípravy i hokejistům karlovarské Energie. Trenér David Bruk přivítal na ledě i největší hvězdu, 28letého finského útočníka Iikku Kangasniemiho.

„Iikka je komplexní hráč a tvůrce hry. Slibujeme si od něj nadprůměrnou produktivitu, kterou měl v posledních sezonách. Věříme, že své kvality prokáže i v našem dresu a stane se jedním z klíčových hráčů týmu,“ uvedl už dříve na jeho adresu karlovarský kouč.

Osmadvacetiletý forvard přiletěl už v sobotu na ruzyňské letiště, odkud se hned vydal do Karlových Varů, kde bude v příští sezoně hájit barvy místní Energie.

V lázeňském městě si od zkušeného forvarda hodně slibují, ve finské nejvyšší soutěži s přehledem překonával hranici 40 bodů za sezonu. V minulém ročníku výrazně přispěl Lahti Pelicans ke stříbrné medaili.

V pondělí už se Kangasniemi proháněl s novými spoluhráči po ledě tréninkové haly karlovarské KV Areny. Hráči byli rozděleni na dvě skupiny a nechyběla ani další výrazná letní posila brankář Dominik Frodl.

„Poprvé jsme viděli všechny nové hráče na ledě. Lukas (Zetterberg) je s týmem týden, trénoval už poslední dny v posilovně. Iikka dorazil až v sobotu a byl s námi dnes poprvé,“ uvedl pro klubový web Energie trenér David Bruk a vysvětlil na co sev následujících dnech se svými svěřenci zaměří.

„Čeká nás zahřívací týden, kdy máme denně jednu posilovnu a jeden led. Od příštího týdne budeme trénovat už také dvoufázově,a to vždy v pondělí, úterý a ve čtvrtek,“ naznačil kouč.

Potom už začnou Energii také přípravné zápasy, první je na programu 8. srpnav Mladé Boleslavi. Poprvé doma se v přípravě představí 17. srpna v derby proti Plzni. Celkem to bude devět utkání.

„Prvních čtrnáct dní budeme tým na zápasy dělit, to znamená, že jedna parta pojede na zápas a druhá bude ve Varech trénovat,“ potvrdil Bruk, že v úvodu bude tým hrát přípravné zápasy pouze na tři formace, aby měl každý dostatek prostoru se trenérům ukázat.

Letos má zatím k dispozici širší kádr, pět kompletních pětek. A to se ještě někteří hráči připojí k týmu Energie až po akci reprezentační dvacítky (Kočí, Krajčík, Sapoušek, který bude ale znovu působit v zámoří).

Na týden se trenérům ukáže i David Tureček, který bude nastupovat za partnerský Sokolov. A i letos s týmem trénují karlovarští junioři (Anton, Dorot, Adámek, Váňa a Varvařovský).

„Chceme mít lepší a stabilnější sezonu než vloni. Je jasné, že se nám nevyhnou nemoci nebo zranění, proto máme širší soupisku,“ vysvětloval kouč Energie.

„Dalším důvodem je, že chceme vytvořit silnější konkurenční prostředí,v něm mají hráči největší růst a progres,“ uvádí pragmatické důvody Bruk.

Hráčský kádr karlovarské Energie

Brankáři: Adam Dybal, Dominik Frodl, Vladislav Habal. Obránci: Tomáš Bartejs, Ondřej Dlapa, Tomáš Havlín, Joona Huttula, Matteo Kočí, Filip Krajčík, Dalimil Mikyska, Michal Plutnar, Lukáš Pulpán, David Tureček, Ondřej Dorot, Jakub Anton, Vítek Benda, Filip Krajčík, Matteo Kočí. Útočníci: Matyáš Adámek, Ondřej Beránek, Jan Bernovský, Jiří Černoch, Dávid Gríger, Jan Hladonik, Vít Jiskra, Iikka Kangasniemi, Filip Koffer, David Kofroň, Daniel Kružík, Ondřej Procházka, Roman Přikryl, Tomáš Rachůnek, Tomáš Redlich, Lukas Zetterberg, Matyáš Váňa, Robin Sapoušek, David Varvařovský.