Karlovarská Energie se v pátek téměř po měsíci představila svým fanouškům. Těch do KV Arény zavítalo přes 4 tisíce. Energetikům ale proti Hradci Králové vůbec nevyšel začátek duelu. Inkasovali již v 1. minutě a v 8. to bylo již 0:2. „V Litvínově jsme nepřežili první střídání, s Hradcem druhé, tak doufám, že se to bude takto posouvat a po Novém roce už bychom měli zvládnout celé utkání. Prvních osm minut z naší strany na ledě nebylo skoro nic, žádný pohyb, nasazení, bojovnost,“ říká asistent Tomáš Mariška.

Ve druhé třetině se ale domácím podařilo zásluhou dvou tref Vojtěcha Poláka dorovnat stav na 2:2. „Na druhou stranu mě těší, že jsme se za stavu 0:2 dokázali do zápasu vrátit a dát kontaktní gól, pak se hra srovnala,“ líčí karlovarský asistent.

Ve třetím dějství už branka nepadla. „Měli jsme tam více šancí ke skórování, abychom zápas zlomili na naši stranu, ale asi jsme si to nezasloužili za špatný vstup do utkání,“ přemítá Tomáš Mariška.

Po šedesáti odehraných minutách se tak muselo prodlužovat. Nastavení však ukončil již po 52 vteřinách hradecký Klíma.

V neděli se energetici vypravili na led šestého celku extraligy – Mladé Boleslavi.

Stejně jako v pátek střežil klec Energie Filip Novotný, poprvé se do hry dostal útočník Černoch.

Celku ze západu Čech ale opět nevyšla první třetina a po dvaceti minutách energetici prohrávali 2:0, když na domácí straně skóroval Radim Zohorna a Skalický. Ve 28. minutě sice snížil Raška, jenže po 65 vteřinách opět zaúřadovala první lajna Mladé Boleslavi a Zbořil vrátil domácím dvoubrankové vedení.

Ve třetí třetině vyzrál lišácky na domácího brankáře Jakub Flek. Srovnat poté mohl Vojtěch Polák, ale nařízené trestné střílení neproměnil.

V 58. minutě ale pečetil výhru bruslařů při přesilové hře Lunter.