První třetina přinesla sice bojovný hokej, kterému nechybělo nasazení, ale to také bylo vše. Ani jeden tým se nedostal do vážnější šance a o přesnosti nahrávek se také moc hovořit nedá. Za zmínku stojí pouze možnost energetiků ze 4. minuty. Duda vracel puk před branku, gólman hostí Dolejš na puk nedosáhl, ale už se nenašel nikdo, kdo byl uklidil volně ležící kotouč do branky. Do šaten se tak odcházelo za stavu 0:0.

Druhých dvacet minut se neslo v podobném duchu. Ve 26. minutě zahrozil Balán, ale na Dolejše si nepřišel. Největší možnost strhnout vedení na svoji stranu měli energetici dvě minuty před druhou přestávkou, a to v početní výhodě pět na tři. Přesilovka mohla trvat více jak minutu a půl, ale Balán fauloval a výhoda vyšla vniveč.

Ještě předtím, než došlo ke zmíněnému faulu Balána, měl Dolejš v brance hostí plné ruce práce. Domácí hokejisté ostřelovali branku hostí ze všech možných úhlů, ale buď zasáhl gólman hostí, nebo se projektil nevešel mezi tři tyče. Za zmínku především stojí rána Sičáka. Daniel Dolejš byl u druhé tyče a nemohl zasáhnout, ale jak už bylo napsáno, tato rána letěla minimálně o metr vedle.

Přesilovka při vyloučení Balána se přenesla i do třetí třetiny a v té měli hosté dvě veliké možnosti jít do vedení. Bohužel pro ně je nevyužili. Udeřilo tak na druhé straně kluziště.  Přesněji v početní výhodě při vyloučení hostujícího Huny, a to ve 44. minutě. Domácí obléhali branku Vítkovic a ujala se až schovaná střela Radka Dudy, který propálil dva clonící hráče a samotného gólmana.

V dalších minutách třetí třetiny vsadili vítkovičtí hokejisté na ofenzivu, ale naráželi na výbornou obranu středního pásma v podání svěřenců trenéra Karla Mlejnka. V závěru utkání si vzal kouč hostí Svozil oddychový čas. Navíc byl vyloučen Micka a Dolejš byl z branky odvolán. Hosté tak hráli v šesti hráčích v poli proti čtyřem. Tato taktika ale nebyla úspěšná a tečku za zápasem udělal Vachovec, když po přihrávce Dudy trefil prázdnou branku Vítkovic.

Energie Karlovy Vary – Vítkovice Steel 2:0 (0:0, 0:0, 2:0). Branky a nahrávky: 44. Duda (D. Hruška), 60. Vachovec (Duda). Rozhodčí: Fraňo, Pavlovič – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Oslabení: 1:0. Diváci: 2841.
Karlovy Vary: Habal – Harant, Sičák, Dvořák, Bičánek, J. Tomeček, Redlihs, Šidlík – V. Tomeček, Balán, Duda – D. Hruška, R. Hruška, Micka – Flek, Skuhravý, Vachovec – Koblasa, Kverka, Pšurný. Trenéři: Karel Mlejnek, Jaromír Kverka st.
Vítkovice: Dolejš – Čerešňák, Klok, Zíb, Malec, Stehlík, Kovář, Štencel, Pastor – Svoboda, Burger, Olesz – Huna, Roman, Svačina – Vandas, Húževka, Szturc – Němec, Kolouch, Kucsera. Trenéři: Ladislav Svozil, Jakub Petr.

„První nula mě bude něco stát," přiznal po utkání s Vítkovicemi brankář Habal

V hokejovém utkání Tipsport extraligy mezi karlovarskou Energií a Vítkovicemi (2:0) dostal šanci mezi třemi tyčemi domácí svatyně brankář Vladislav Habal. A za šanci se trenérům odvděčil vychytaným vítězstvím a také nulou. První nula v extralize ale něco bude stát. „Budu muset něco hodit do společné pokladny. Kolik to bude, si ale nechám pro sebe," neprozradil Vláďa Habal částku. Na přímou otázku, zda to bude čtyř nebo pěticiferná částka, odpověděl: „Jenom čtyř."

Během zápasu ale bylo karlovarskému brankáři několikrát pořádně horko. Na začátku třetí třetiny měli hosté dvě šance jít do vedení. „Celá situace se odehrála okolo tyčky. Puk doráželo několik hráčů, ale mně se to naštěstí povedlo zachytit," popsal Habal jeden z rozhodujících momentů utkání.
V poslední minutě hráli hosté přesilovku, navíc umocněnou vyloučením domácího Micky.

„Kluci výborně padali do střel a snažili se vykrývat prostor. Jednu střelu zablokovali, šli sami dva na branku a Michal Vachovec dal na 2:0. Tím se vše definitivně uklidnilo," pokračovala současná brankářská jednička.

Vychytaná nula nebyla jen první v kariéře Vládi Habala, ale byla zároveň první karlovarskou v letošní sezoně. „Hodně utkání jsme nezvládali v koncovkách anebo jsme udělali zbytečnou chybu. Tentokrát se nám vše povedlo a přiklonilo se štěstí na naši stranu. To bylo podle mého rozhodující," uzavřel Vladislav Habal své ohlédnutí za nedělním utkáním extraligy s Vítkovicemi.