Když se prohrává, tak to jde. Když se vede, tak ne. To je ve stručnosti pravidlo, kterým se karlovarští hokejisté nechtěně řídí. V domácím prostředí několikrát vedli o dva nebo tři góly, ale nikdy nedokázali dotáhnout utkání do vítězného konce.

S Mladou Boleslaví a v neděli naposledy s Litvínovem se dvě třetiny přetahovali o vedení a nanejvýš odskočili o jeden gól. Přesto nakonec vyhráli poměrem 4:1. „Byl bych jenom rád, kdyby takto vypadala všechna domácí utkání. Dokázali jsme vývoj otočit v náš prospěch a to je jenom dobře,“ poznamenal po utkání autor první branky Marek Melenovský.

Vedení vyšším rozdílem s Libercem, Kladnem nebo Vítkovicemi nedokázali svěřenci Antonína Stavjani udržet. A najednou otočit utkání jde. „Je to zajímavé. Podle mého, my jsme se pokaždé trochu uspokojili z výsledku a pak jsme na to doplatili. Máme dostatečně zkušené mužstvo a takovéto věci by se nám stávat neměly. Bohužel musím přiznat, že jsme promrhali i hodně bodů, které teď budeme velice těžko dohánět,“ přiznal Melenovský upřímně.

Kde přišel zlom zápasu s Litvínovem? Na tuto otázku hledal střelec první branky těžko odpověď. Byl si jistý jednou věcí. „Třetím gólem jsme se uklidnili, ale neřekl bych, že to rozhodlo. Myslím si, že jsme měli celé utkání pod kontrolou. Nepanikařili jsme a na ledě to bylo i vidět. Zasloužili jsme si vyhrát,“ přidal.

Branka Františka Skladaného po nahození Jakuba Čutty se zdála být trochu náhodná. „To bych neřekl. Vše pramenilo z delšího tlaku, který jsme měli. Naše pětka je dokázala zamknout a padl z toho gól. Určitě to nebylo náhodné, tak jak se možná někomu zdálo,“ upozornil Melenovský.

Po dvou třetinách vedli energetici o jeden gól. „Dostali jsme za úkol, že se do desáté minuty bude vysouvat pouze se dvěma útočníky. Po desáté minutě jsme měli hrát už jenom na jednoho vysunutého hráče. Další čtyři měli být zatažení,“ popsal úkoly, které hráči dostali o druhé přestávce.

Tuto taktiku ale domácí borci hrát nakonec nemuseli. Prosadil se Lukáš Pech a vše zase bylo jinak. „Myslím si, že bylo jen otázkou, kdy se nám povede přidat další branku. To se nakonec povedlo, a navíc jsme využili i přesilovku pět na tři, a bylo po zápase,“ naposledy se ohlédl za utkáním.

V neděli se odehrálo jedno utkání pro českou extraligu netradiční. Na plochodrážním stadionu v Pardubicích si to pod otevřeným nebem rozdal domácí Eaton s Kometou Brno. „Kousek zápasu jsem viděl a vzpomněl jsem si na svá mladá léta, když jsem ještě na otevřeném zimním stadionu hrál. A nebylo to nic příjemného. První třetinu v Pardubicích chumelilo a ve druhé zase svítilo slunce. Docela mi bylo kluků líto, ale celá tato akce se dělala pro diváky a myslím si, že to splnilo to, co od toho pořadatelé očekávali,“ okomentoval Melenovský souboj Pardubic a Komety.

Čistě hypoteticky. Pokud by někdy v budoucnu měly Karlovy Vary hrát s někým pod otevřeným nebem, tak s kým a kde? „S kluky v šatně jsme tipovali Plzeň. Myslím si, že by to bylo pro diváky něco fantastického,“ dodal Melenovský s úsměvem. A varianty, kde by se to dalo hrát, by byly? Štruncovy sady v Plzni nebo stadion Závodu míru v Karlových Varech - Tuhnicích.