„Je to jeden z nejtěžších soupeřů ze špičky extraligy, nečekáme nic jiného než maximálně těžké utkání s extrémně kvalitním soupeřem,“ říká před duelem na adresu soupeře karlovarský asistent Tomáš Mariška.

Energie má na svém kontě po úvodních dvou kolech extraligy výhru proti Mladé Boleslavi a porážku s Třincem. Výkony v obou duelech jsou ale příslibem do dalších bojů. „I s Třincem jsme předvedli, že dokážeme držet krok i s takovými mužstvy, a pokud dodržujeme naši organizaci hry a jsme maximálně obětaví potřebujeme k tomu samozřejmě přidat produktivitu, tak se můžeme a budeme chtít porvat o body s každým,“ poukazuje Tomáš Mariška.

Co bude v utkání se Spartou klíčové? „Opět to budou oslabení a přesilové hry. Sparta má extrémně silnou přesilovou hru, nesmíme jim povolit moc početních výhod, a pokud budou, tak je musíme ubránit. Naopak si v utkání musíme pomoct našimi přesilovkami, tak jak tomu bylo v utkání proti Mladé Boleslavi,“ předjímá karlovarský asistent.

O sestavě Karlových Varů se rozhodne až dnes dopoledne. „Všichni hráči nejsou, co se týče zranění, ve stoprocentním stavu,“ připustil na závěr Tomáš Mariška.

Na utkání platí kvóta 1000 návštěvníků.

Na Spartu pouze permanentkáři

Utkání 3. kola, ve kterém karlovarská Energie přivítá ve čtvrtek 24. září na domácím ledě pražskou Spartu, se odehraje v původním termínu. Na utkání však vzhledem k novým nařízením Ministerstva zdravotnictví ČR bude povolen vstup pouze permanentkářům.
Pro majitele permanentních vstupenek se nic nemění, na čtvrteční utkání mají své místo v karlovarské Aréně zajištěno.
Fanouškům, kteří si zakoupili na utkání jednotlivé vstupné v předprodeji na www.ticketportal.cz, nebude vstup na utkání povolen. Peníze za zakoupené vstupenky jim budou vráceny prostřednictvím prodejního serveru. Klub již dříve pozastavil jejich prodej, pokladny KV Arény tak z těchto důvodů budou před utkáním uzavřeny.
I nadále zůstává v platnosti aktuální návštěvní řád, kdy je hlediště KV Arény rozděleno do šesti sektorů s oddělenými vstupy, sociálními zařízeními i bufety. Stejně tak platí povinnost dodržovat nařízená bezpečnostní a hygienická opatření, mimo jiné nošení ochrany úst a nosu po celou dobu utkání a zákazu přecházení mezi jednotlivými sektory.
Fanoušci, kteří se nebudou moci dostat do KV Arény, mohou sledovat utkání v televizním přenosu na O2 TV Sport, případně v textovém onlajnu na wwww.onlajny.com. (zpa)