Bulíř v 6. a Rychlovský v 16. minutě ale stříleli do tyče, následně Pavlík z dobré pozice dvakrát pouze do připraveného Habala. V závěru první dvacetiminutovky zahrozil po svém průniku také domácí Ondřej Beránek, ale jeho zakončení zamířilo těsně mimo branku Liberce.

Úvod druhé části vyšel Energii znamenitě. Po 61 vteřinách hry poslal Karlovy Vary do vedení Jakub Flek, který střelou pod vyrážečku zužitkoval parádní pas od Martina Weinholda za hostující obránce - 1:0. Poté si oba týmy bez úspěchu vyzkoušely přesilové hry. Ve 13. minutě potom sportovního ducha prokázal hostující Dávid Gríger, který odvolal potrestání domácího hráče, o faul se nejednalo.

Energetici měli v dalším průběhu 1:09 minuty dlouhou dvojnásobnou početní výhodu. I tu končící pět proti čtyřem sehráli výborně, Petr Šenkeřík, ale orazítkoval pouze tyč a po následné dorážce se Petr Koblasa chytal poprávu za hlavu, o centimetry minul zcela odkrytou klec Tygrů.

Smutnit ale domácí nemuseli. Dvě minuty před koncem druhé třetiny předvedl pěknou individuální akci Tomáš Vondráček a neméně pěknou výzvu přetavil dojíždějící Tomáš Redlich ve druhý gól Energie - 2:0.

Ve třetí třetině drželi Karlovarští dvoubrankový náskok do 49. minuty, potom o něj ale zbytečně a velmi rychle přišli. Branky Musila a Knota dělila minuta a 37 vteřin.

Domácí se ale inkasovanými brankami nenechali srazit a v 54. minutě zápas vrátili na svou stranu. Nabídku Martina Kohouta zpoza branky zužitkoval střelou "z první" Jiří Černoch - 3:2.

Důležité tři body si domácí vzít nenechali ani při závěrečné power play Tygrů.

HC Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec 3:2 (0:0, 2:0, 1:2).
Branky a nahrávky: 22. Flek (Weinhold), 38. Redlich (Vondráček, Plutnar), 54. Černoch (Kohout, Zábranský) – 49. A. Musil (Birner, Knot), 50. Knot (Vitásek, A. Musil)

Karlovy Vary: Habal – Weinhold, Šenkeřík, D. Mikyska, Plutnar, Zábranský, Kowalczyk, Krajčík – O. Beránek, T. Mikúš, Flek – Osmík, Kulich, Šik – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Skuhravý (C), Vondráček (A).
Liberec: J. Pavelka – Vitásek, Knot, Rosandić, Kolmann, Derner, T. Hanousek – Birner (A), A. Musil, Lenc – Najman, Gríger, Bulíř – J. Vlach, P. Jelínek (C), R. Pavlík – Rychlovský, Šír, D. Špaček – A. Dlouhý.