HCEnergie 5

HCKladno 3 (3:2,2:0,0:1)

Energetici se do soupeře pustili s velkou chutí a vervou. Hned první formace si vytvořila tlak. Úvodní nasazení vyústilo prvním gólem v síti brankáře Orcta. V čase 2:01 se exkladenský Milan Hluchý poprvé zapisuje mezi karlovarské střelce.

Několikrát si vyměnil puk s Kristkem a bekhendovou střelou zaskočil kladenského gólmana. Karlovy Vary se moc dlouho z vedení neradovaly. Na ukazateli svítilo 3:12 a poprvé v bílém hrající hosté vystrčili drápky. Tandem Zdeněk Nedvěd a Radek Gardoň vyrovnali. Druhý jmenovaný objel branku a zavěsil. Ta táž dvojce se dokázala prosadit hned při dalším střídání. Tentokrát ale v obráceném pořadí. V přesilové hře vyslal Gardoň Nedvěda. Ten mezi kruhy napřáhl a prostřelil Mensatora mezi nohama 1:2. Během jednatřiceti vteřin Energie otočila vývoj zápasu. V čase 19:11 na modré čáře napřáhl Mudroch a prostřelil vše, comustálo v cestě. Dvacet vteřin před koncem první třetiny po závaru před Orctovou brankou vypálil Řezníček a uzavřel tak skóre první třetiny na 3:2. Ve druhé třetině zápas připomínal velikou bitvu.

V začínající patnácté minutě vyloučil sudí Nádašdiho a nabídnutou šanci karlovarští hokejisté využili. Petr Mudroch vystřelil od modré a jeho ránu pohotově dorazil Jan Košťál 4:2. V druhém zápase za sebou se prosadil Pavel Kuběna. Necelé dvě minuty před koncem třetiny vystřelil z kruhu a nedal Orctovi šanci 5:2. V poslední části hry si první šanci vytvořili hosté. V pětačtyřicáté minutě nejdříve Nedvěd netrefil prázdnou branku. O minutu později se blýskl leopardím skokem Mensator, když chytil stoprocentní tutovku Gardoňovi. Kuriózní branku si na svůj účet připsal v devětapadesáté minutě Růžička, který vystřelil puk na Mensatora. Kotouč záhy zmizel a objevíl se až za brankovou čárou. Branky: 3. Hluchý, 20. Mudroch, 20. Řezníček, 36. Košťál, 39. Kuběna – 4. Gardoň,7. Z. Nedvěd, 59. Růžička.