„Je to situace, se kterou se musíme vypořádat, a my se s ní vypořádáme. Ideálnější by samozřejmě bylo mít mezi oběma zápasy den volna, ale není to úplně zásadní věc, zvládneme to,“ zůstává v klidu karlovarský asistent Tomáš Mariška.
První přijde v sobotu na řadu mistr z Brna. „Patří mezi nejkvalitnější týmy extraligy, s těmi největšími ambicemi, navíc teď povzbuzení úspěchem v Champions League,“ upozorňuje na sílu soupeře asistent Martina Pešouta.

Již v prvním vzájemném utkání si energetici přes porážku ověřili, že Kometě mohou konkurovat. „Odehráli jsme v Brně hodně slušné utkání, zápas byl víceméně celou dobu vyrovnaný, udělali jsme ale zbytečné chyby a svoje šance naopak neproměnili,“ vrací se Mariška k říjnovému měření sil.

Teď bude mít Energie výhodu domácího prostředí a Kometa v nohách těžký úterní zápas ve finském Tampere. „Na našem ledě se nám daří, soupeře dokážeme dostávat pod určitý tlak. Do utkání půjdeme s pokorou, ale zároveň s tím, že s podobnými mužstvy můžeme a umíme hrát a porveme se o body,“ říká odhodlaně karlovarský asistent.

To samé platí pro nedělní duel s Vítkovicemi, které se v tabulce Tipsport extraligy bodově dotáhly na vedoucí Liberec. „Hovoří to samo za sebe. Těžko posuzovat, jestli je teď pro nás těžší hrát proti Kometě, nebo Vítkovicím. Každopádně musíme v obou utkáních podat maximální a soustředěný výkon,“ upozorňuje Mariška.

V posledních zápasech chyběli obránci Šafář a Martin Rohan. Jeden z nich by ale již měl být k dispozici. Co se gólmanů týče, za Filipem Novotným se o post dvojky po odchodu Závorky budou dělit Ondřej Kuchař a junior Jan Bednář.