Středeční kolo ale díky účasti Třince na Spengler cupu Karlovarští odehrají až v lednu. „Znamená to, že půjdeme zase na rozehraného soupeře, věřím ale, že to zvládneme lépe než s Mladou Boleslaví a před velkou návštěvou se vrátíme ke hře, která nás zdobila předtím, a budeme opět úspěšní,“ přeje si karlovarský asistent Tomáš Mariška, který by rád viděl u svých svěřenců zase extrémní nasazení, obětavost, jednoduchou hru, nátlakový hokej s rychlým protiútokem a důrazem do branky. „Tomu jsme se na tréninku věnovali,“ prozrazuje.

Oba víkendové zápasy budou hodně důležité směrem k předkolu play-off. Zlín momentálně okupuje 10. příčku, s šestibodovým náskokem na dvanáctou Energii, ta má ale odehrána o dvě utkání méně. „Letos podávají velmi dobré výkony. Je to kompaktní, velmi nepříjemný soupeř, který dokáže mít také velmi dobrý pohyb a zatlačit na soupeře,“ říká na adresu Beranů Tomáš Mariška. Jeho slova ostatně Zlínští potvrdili v posledním zápase, kdy po svých čtyřech porážkách ukončili pětizápasovou vítěznou sérii Hradce Králové. „Po první třetině, kdy byl Hradec lepší, v utkání jasně dominovali, dali šest gólů, ukázali svou sílu,“ upozorňuje asistent energetiků.

V neděli potom dorazí do karlovarské Realistic Arény v tabulce osmý Litvínov. „Jedná se o derby, která jsou vždy trošičku specifičtější, zápasy jsou trošičku více vyhecované, potkáváme se spolu velmi často,“ poukazuje Tomáš Mariška.

Energetici zatím oba zápasy s „chezou“ prohráli, v Litvínově dokonce 7:2. „Máme jim co vracet,“ říká karlovarský asistent. „Doufám, že dorazí hodně fanoušků z obou táborů a ve sváteční čas uvidíme před velkou návštěvou kvalitní hokej,“ dodává.

FC Viktoria vydraží dresy týmů z UEFA Champions League.
Vydražte dres z Ligy mistrů a podpořte nadaci NTKD. Ve hře je i Ribéry či Bale