Hráči týmu z lázeňské metropole mají v současnosti na Hanáky náskok osmi bodů. Pokud by uspěli za tři body, tak si vytvoří náskok jedenácti bodíků a vzhledem k tomu, že se ještě bude hrát jen o patnáct bodů, tak se dá hovořit o definitivní záchraně.

Na druhou stranu pokud Energie neuspěje a tři body přenechá soupeři, tak náskok pěti bodů je pro Olomouc hratelný. Navíc, když bude hrát ještě s Karlovými Vary doma. „To jsou přesně důvody, proč chceme vyhrát. Podřídili jsme tomu veškerou taktiku a přípravu na samotné utkání," říká asistent trenéra Jaromír Kverka.

Rozhodnou v utkání mohou i diváci. Proto vedení klubu rozhodlo o symbolickém vstupném na utkání, 20 korun. „Když jsme hráli v Olomouci, tak jsme vedli 2:0, a nebýt diváků, kteří domácí vybláznili, tak jsme je porazili. Právě teď potřebujeme naše příznivce, aby nám pomohli k vítězství a vyhnutí se baráži. Proto prosím širokou veřejnost, aby přišla a fandila nám. My pro vítězství uděláme maximum," přidává Kverka.

Trenéři do utkání mohou počítat s kompletním kádrem a rozhodli se udělat několik kosmetických změn. „Jedná se o drobná přeložení útočníků. Jinak do sestavy zasahovat nechceme. V brance nastoupí Tomáš Závorka a věřím, že se mu podaří vychytat útočníky soupeře," uzavírá kouč.