V pátek 20. ledna přivítají na svém ledě Kladno, v neděli 22. ledna přijede do Karlových Varů brněnská Kometa. V našlapané tabulce potřebují energetici každý bod a obzvlášť doma budou spoléhat na podporu svých fanoušků

Výhry nad Litvínovem a Mladou Boleslaví na přelomu roku vlily svěřencům karlovarského trenéra Davida Bruka do domácích duelů novou krev a pomohly vylepšit bilanci v KV Areně. Tu budou chtít karlovarští hokejisté ještě vylepšit dalšími úspěchy, které by rádi přidali už příští týden proti Kladnu a Kometě. Na obě utkání si již mohou fanoušci zakoupit vstupenky on-line na wwww.ticketportal.cz.

První přijde na pořad Jágrovo Kladno, se kterým se Energie střetne v KV Aréně v pátek 20. ledna od 17.30 hodin. Třetí letošní vzájemný duel s Kladnem nabídne utkání 39. kola. 

V důležitém souboji tabulkových sousedů budou chtít energetici potvrdit letošní platné pravidlo, že v utkání těchto soupeřů vítězí vždy domácí celek. Se Středočechy se hokejová družina Davida Bruka letos už dvakrát utkala, a zatímco venku padla 1:4, na domácím ledě soupeře porazila 4:3.

HC Energie Karlovy Vary. Ilustrační foto.
Energie se statečně prala, ale nakonec vyšla pod Ještědem naprázdno

Do sestavy Kladna se již navíc vrátil nestárnoucí fenomén českého hokeje Jaromír Jágr, který ani v 50 letech nepřestává udivovat hokejové fanoušky a odborníky.

O dva dny později, tedy v neděli 22. ledna, se představí v KV Areně od 15.30 hodin brněnská Kometa. Ta má na kontě o pouhé tři body více než karlovarští hokejisté. Kometa se prozatím nedokázala nastartovat ani po výměně trenérů a ve vyrovnaném pořadí Tipsport extraligy drží desáté místo, ale jen s minimálním náskokem na houf pronásledovatelů včetně Energie.

V úvodním letošním měření sil padla Energie v Brně 1:6, na domácím ledě pak 2:3 po samostatných nájezdech, když o výhru přišla až při brněnské power-play dvě minuty před koncem. Odveta na ledě Komety se ale vyvedla hráčům ze západu Čech velmi dobře, když si odvezli tři body za výhru 3:2.

Navíc do Karlových Varů přijede s Brnem i bývalý dlouholetý energetik a bronzový medailista z mistrovství světa Jakub Flek.