Oba přicházejí z kádru Ufy. Právě s tímto špičkovým celkem KHL navázaly Karlovy Vary nově široce koncipovanou spolupráci zahrnující dospělý i mládežnický hokej. Dále byla dohodnuta možnost střídavých startů v týmu, kterému momentálně patří dvanáctá příčka v extralize, pro některé hráče Chomutova.

„Veškeré tyto kroky a opatření jsme načasovali do reprezentační přestávky, abychom co nejméně narušili chod týmu. Naším cílem nyní je postoupit do předkola play off, a pokusit se tak vylepšit doposud nepovedenou sezonu. Cílem těchto kroků je zvýšení tlaku na naše hráče a nárůst konkurenčního prostředí,“ přibližuje okolnosti dění v klubu HC Energie Karlovy Vary generální manažer klubu Miroslav Vaněk.

První a pro fanouška nejviditelnější změnou v organizaci HC Energie je příchod dvou nových hráčů. V tomto týdnu se k celku úřadujícího mistra přidají dva mladí borci z Ruska.

„Již tuto středu se k našemu týmu připojí dva mladí hráči z kádru Ufy. Jedná se o obránce Loginova a útočníka Zjuzina. Samozřejmě nemůžeme v naší aktuální situaci považovat tyto dva hráče za spasitele. Hlavním cílem je, aby oba pozvedli konkurenci v týmu a aby hráči současného kádru museli bojovat o své místo. Oba jsou to mladí hokejisté (ročník 1987, pozn. red.), kteří nemají v nabitém kádru prvního týmu Ufy možnost pravidelně nastupovat. Proto vedení Ufy uvítalo možnost, aby oba mohli hrát v české extralize. Pokud se jim u nás bude dařit, mohou zůstat i v další sezoně,“ představuje dvě nové tváře v barvách zelenobílých generální manažer klubu Miroslav Vaněk.

Karel Psohlavec