„Petr měl původně působit v Kyjevě v novém klubu KHL. Tento tým však z důvodu nevyhovujícího stadionu nakonec do soutěže nezasáhne. Proto jsme začali intenzivně jednat s Petrovým agentem. Přestože o něj byl mimořádný zájem v extralize i zahraničí, nakonec se rozhodl pro náš klub,“ představuje novou posilu energetiků generální manažer klubu Miroslav Vaněk a dodává: „Očekáváme, že se Gřegořek stane jedním ze základních pilířů naší obrany a plnohodnotně nahradí Ondřeje Němce. Věříme, že se připojí k současným tahounům mužstva a trenéři se na něj budou moci za všech situací plně spolehnout. Jsme rádi, že jsme jednání dotáhli do zdárného konce a získali pro naši defenzivu tak kvalitního hráče.“

Petr Gřegořek podepsal s Karlovými Vary tříletou smlouvu. K týmu se připojí hned na začátku další fáze přípravy, tedy 26. července.

Při náročných jednáních hrálo velkou roli i přátelství Petra Gřegořka s jinou letní posilou Energie, Petrem Sailerem. „Určitě nám pomohlo i to, že v našem týmu již způsobí Petr Sailer, Ján Mucha a Štěpán Hřebejk. Tedy hráči, se kterými se Petr velmi dobře zná již ze svého působení v Českých Budějovicích. Velmi dobrou roli měl především Petr Sailer, který Petra Gřegořka informoval o kvalitě našeho týmu, zázemí i ambicích klubu,“ přidává zajímavost ze zákulisí Miroslav Vaněk.

„Petrovi je 32 let, má za sebou 12 extraligových sezon. Disponuje obrovskými zkušenostmi, hráčsky vyzrál a dnes bezesporu patří k absolutní špičce extraligových obránců,“ prezentuje Vaněk závěrem hlavní motivy, které vedly k angažování čerstvého mistra světa a druhého nejproduktivnějšího beka loňského extraligového ročníku.

Petr Gřegořek

Rodák z Českého Těšína odstartoval svou extraligovou kariéru v blízkých Vítkovicích. Již ve dvaceti letech se ale přesunul do Třince, kde slavil první velké úspěchy. Po boku zkušeného Ľubomíra Sekeráše se mohl hned na úvod svého třineckého angažmá radovat ze zisku ligového stříbra. V týmu Ocelářů velmi rychle vyrostl ve spolehlivého beka s velmi dobrou produktivitou. Jeho druhým osudovým klubem jsou České Budějovice. Zde se poprvé objevil v roce 2003 a po kratičkých zastávkách v ruském Permu a Vsetíně zde zakotvil na celých pět let. Nejprve Jihočechům pomohl zpět do extraligy a pak třikrát za sebou s týmem neúspěšně bojoval v extraligovém semifinále.

Vše si ale milovník sauny a golfu vynahradil v uplynulé sezoně. S vynikajícími 29 kanadskými body se stal druhým nejproduktivnějším obráncem extraligy a zaslouženě si řekl i o nominaci na světový šampionát. Zde naskočil do všech utkání národního týmu a s pěti kladnými body za účast na ledě byl v tomto ohledu nejlepším Čechem na turnaji. Na mistrovství se blýsknul také jednou přesnou trefou, která byla navíc v zahajovacím duelu s Francií brankou rozdílovou. Přestože bezprostředně po zisku světového zlata smlouvu s týmem KHL, nakonec odehraje příští tři sezony v Karlových Varech. Budivelnyk Kyjev totiž nesplnil licenční požadavky KHL a v letošním ročníku si tuto soutěž nezahraje.

Karel Psohlavec