Dnes se družina vedená trenérem Karlem Mlejnkem představí od 18 hodin na ledě zimního stadionu v Olomouci. Zítra ji pak čeká od 17 hodin duel ve Vítkovicích. „Nacházíme se v situaci, že si musíme dávat co nejvyšší cíle. To znamená - čím více bodů, tím lépe," říká na úvod kouč A týmu Karel Mlejnek.

Do prvního utkání nezasáhne Radek Duda, který má na jeden duel vystavenou stopku za vyloučení v zápase se Zlínem. Naopak trenéři mohou počítat s obráncem Bryanem Rodneym, kterého klub angažoval na začátku týdne.

„Bryan je připraven do obou utkání zasáhnout. Budeme hrát se sedmi obránci, kteří budou mezi sebou rotovat," popsal trenér Mlejnek zařazení nové tváře do sestavy.

Olomoučtí hokejisté na rozdíl od energetiků se nacházejí v klidném středu tabulky a na účtě mají třináct bodů. „Až na jednu změnu zůstala obrana pohromadě. Tím, že angažovali brankáře Konráda, si velice pomohli. Jinak mají výhodu domácího prostředí. Starý zimní stadion nesvědčí celé řadě extraligových týmů. Hrají jednoduše, přímočaře a přináší jim to ovoce," přidává Mlejnek.

Druhé utkání moravského tripu se hraje v sobotu od 17 hodin ve Vítkovicích. „Je to možná trochu nestandardní, ale hraje se proto, že je hala ve Vítkovicích v neděli obsazena. Jak my po Olomouci, tak Vítkovičtí po Zlínu půjdeme do utkání s jedním zápasem v nohách. Situace bude pro obě mužstva stejná," míří další slova kouče Mlejnka ke druhému zápasu na tripu.

Vítkovice letos staví více na svých odchovancích. „Situace je stejná i u nás. Uvidíme, kdo nakonec utkání lépe zvládne," přidává. Energie se bude prezentovat podobnou hrou jako v posledních utkáních. „Jak v Chomutově, tak i proti Zlínu jsme si vytvořili celou řadu šancí a chceme na to navázat," dodává.

Program víkendu: pátek 9. října – 9. kolo: Třinec – Kometa, Chomutov – Litvínov, Zlín – Vítkovice, Mladá Boleslav – Hradec Králové, Pardubice – Liberec, Olomouc – Energie K. Vary (18:00), Sparta – Plzeň.

Sobota 10. října – předehrávka 10. kola: Vítkovice – Energie K. Vary (17:00).

Neděle 11. října – 10. kolo: Sparta – Třinec, Liberec – Olomouc, Plzeň – Mladá Boleslav, Hradec Králové – Zlín, Litvínov – Pardubice, Kometa – Chomutov.