Z kabiny Energie

Karlovarští se vrátili na domácí půdu po dvou venkovních zápasech s Olomoucí a poté s Mladou Boleslaví. Venkovní zápasy nevyšli energetikům podle jejich představ a z možných šesti bodů přijeli domů s prázdnou. V pátek však na svém ledě přivítali liberecké Tygry. Vyrovnaně se vyvíjející duel se rozhodl ve třetí třetině, která hovořila ve prospěch domácích.

„Dalo se predikovat, že kdo vstřelí třetí branku, tak bude mít k vítězství blíž. Využili jsme nedorozumění v přesilové hře soupeře v předbrankovém prostoru, kdy zřejmě nastala chyba komunikace u gólmana s obráncem a dali jsme vítěznou branku,“ uvedl po výhře asistent trenéra A-týmu Václav Eismann.

Energie se prosadila nejen v přesilové hře, ale také v oslabení a Filip Koffer si připsal dvě gólové trefy „Měl jsem v hlavě jediné, a to vystřelit a dát gól, který padl téměř od modré,“ popsal svůj druhý gól v zápase mladý útočník.

Aktuálně si Západočeši dobře počínají ve speciálních týmech, tedy v přesilových hrách i v oslabeních. Největší oporou však zůstává brankář Dominik Frodl, který je s 94,16% nejlepším brankářem extraligy.

Po šesti kolech a pěti odehraných zápasech se Energie pohybuje s 9 body na 6. místě v tabulce. Má však výhodu jednoho utkání, jelikož duel s Plzní je odložen na únor v rámci Hockey Outdoor Triple pod širým nebem.

Yellow Winterthur – Házená Kynžvart 25:29 (8:11).
OBRAZEM: Kynžvart zvládl první bitvu, dnes bude chtít stvrdit postup

Z kabiny Mountfieldu

Hradečtí vstoupili do sezony povedeně. Podařilo se jim bodovat v každém zápase, a tak se nachází na 4. místě s 12 body na kontě. Poslední duel odehrál Mountfield na ledě Ocelářů, kterým nasázel „bůra“ a odvezl si plný počet bodů spolu s Kiviahovým čistým kontem.

Kanadskému bodování v Hradci Králové vévodí Oliver Okuliar se 6 góly a 3 asistencemi. V brankovišti dostává nejvíce prostoru Patrik Bartošák s 93,81%. Necelých 100 minut odchytal také Henri Kiviaho aktuálně se 100% úspěšností.

Hradeckým se obzvlášť daří v přesilových hrách a pohybují se s úspěšností nad 35% a v této herní disciplíně vystřídali Karlovy Vary, které doposud na prvním místě. V oslabení se lvi pohybuji kolem 89%.