Dnes od 17.30 hodin se svěřenci Martina Pešouta představí mezi mantinely Budvar Arény v Českých Budějovicích, kde je čeká domácí Madeta Motor.

Jihočeši jsou v prozatímním účtování Tipsport extraligy na posledním, 14. místě. Ze 24 zápasů získal Motor jen 13 bodů, o deset méně než třináctý Zlín. Čtyři zápasy v řadě už tým pod taktovkou hlavního kouče Václava Prospala nebodoval, na druhý svátek vánoční nafasovaly Budějovice desítku v Brně. „Po soupeřích z vrchu tabulky nás čekají soupeři z druhého konce,“ konstatuje karlovarský asistent Tomáš Mariška.

Jenže energetiky nečeká vůbec jednoduchá práce. „Myslím si, že o to ty zápasy budou teď pro nás těžší, budeme se muset prosadit proti týmům, které nedají rozhodně nic zadarmo,“ upozorňuje asistent Karlových Varů.

O Českých Budějovicích to platí dvojnásob. Nováček naší nejvyšší soutěže i bez svých výborných fanoušků není navzdory postavení v tabulce až tak „mimo“. V posledních kolech prohráli Jihočeši na Spartě až po velkém boji o gól, stejně tak v Mladé Boleslavi. K tomu dokázali porazit v prodloužení lídra z Třince. „Nemají výsledky asi takové, jak si představovali, ale předvádí velmi slušný hokej,“ poukazuje Tomáš Mariška.

O tom se ostatně karlovarská družina již přesvědčila. V prvním vzájemném utkání v Českých Budějovicích Energie vybojovala těsnou výhru 5:4 až dvoubrankovým obratem v posledních pěti minutách hry. Otáčet museli energetici i domácí zápas k výhře 3:2. „Budeme se na zápas muset připravit doopravdy velmi poctivě a podat minimálně stejný výkon jako proti týmům seshora tabulky, abychom byli schopní bodovat,“ má jasno Tomáš Mariška.

Nicméně Energie je připravena zvládnout i třetí vzájemné měření sil s Motorem. „Věřím, že navážeme na dobré výkony a budeme i po svátcích pokračovat ve sbírání bodů,“ uzavírá karlovarský asistent.