Velice zajímavý pak byl tento zápas zejména pro Filipa Novotného, jenž teprve před pár dny odešel z Energie právě do Hradce a hned si proti svým bývalým spoluhráčům stoupl do branky. A nakonec slavil vítězství na nájezdy.

První branku ale vstřelily Karlovy Vary, ve 14. minutě se trefil 22letý Jan Hladonik. Před gólem i po něm měli domácí i další šance, ale na Novotného nevyzráli.

Zlom nastal ve druhé třetině, konkrétně ve 32. minutě, kdy Christophe Lalancette po přihrávce Aleše Jergla, poslal kotouč zpoza kruhů za záda exhradeckého Štěpána Lukeše a srovnal skóre.

Neuběhla ani minuta, a Filip Pavlík svým desátým zásahem v sezóně poslal Mountfield do vedení.

Varáci ale ve třetí třetině přesilovkovými góly Jiřího Černocha a Jakuba Fleka skóre otočili a hnali se za vítězstvím v základní hrací době.

O to je ale připravil necelých čtyřicet sekund před koncem Ahti Oksanen a poslal zápas do prodloužení. V něm měly oba celky několik šancí ke skórování, ale protože je ani jeden nevyužil, šlo se na samostatné nájezdy.

„Myslím, že s takhle těžkým soupeřem jako je Hradec musíme být neskutečně pokorní a musíme přijímat každý bod, který je pro nás důležitý. Vstát z postele po těch šesti dnech a jít hrát takovýto těžký zápas není jednoduché. Klobouk dolů před našimi hráči, že to zvládli a jak se dokázali ještě ve třetí třetině vybičovat k obratu. Škoda, že jsme nedotáhli alespoň nájezdy, ale každý bod je pro nás teď zlatý,“ zhodnotil utkání karlovarský asistent Tomáš Mariška.

HC Energie Karlovy Vary – Mountfield HK 3:4 po sn (1:0, 0:2, 2:1 – 0:0). Branky a nahrávky: 14. Hladonik (Beránek, Dlapa), 49. Černoch (Vondráček), 56. Flek (Plutnar) – 33. Lalancette (Jergl), 33. Pavlík (Cingel), 60. Oksanen (Lalancette, Pavlík), rozh. náj. Cingel. Rozhodčí: Hejduk, Obadal – Brejcha, Pešek. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Diváci: 1000.
HC Energie Karlovy Vary: Š. Lukeš – Martin Rohan, Plutnar, Parkkonen, D. Mikyska, Pulpán, T. Havlín, Dlapa – T. Rachůnek, T. Mikúš, Flek – Hladonik, Kulich, O. Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Rymon, Osmík, Vondráček.