Důvod? I ve druhém finálovém souboji o trůn hokejového mistra Karlovarského kraje pokořili své kolegy z chebského Stadionu v poměru 9:6, a po zásluze tak získali druhý důležitý bod, a tím i mistrovský titul. Jako bonus k tomu Nejdečáci přidali účast v kvalifikaci o baráž o druhou hokejovou ligu.
Druhé finálové utkání načali velmi dobře hráči Rebelu, kteří se ujali po přesné trefě Majera vedení již v první minutě. V jedenácté minutě duelu Rebelové vedli nad soupeřem z Chebu po trefách Floriána a Danya už o tři branky.
Poté ale přišlo na pořad uspokojení nejdeckých hokejistů, které soupeř dvakrát brankově vytrestal, když se střelecky prosadili Chebané Váňa a Gasparik. Inkasované branky však rychle Nejdek probudily a do konce první třetiny přidal čtvrtý zářez domácích Záhora.


Bohatá na branky byla i druhá třetina. Ta vyzněla jasně  pro nejdecké Rebely, kteří během čtyř minut nasypali Chebu další tři branky, o které se podělili Pazdera, Florián a Vrba. V dresu hostí si poté připsal na své konto přesný zásah střelecky agilní Váňa.


V závěrečném dějství navýšil rozdíl ve skóre ve 43. minutě nejdecký Záhora. Cheb o minutku později kontroval úspěšnou střelou z hole Pfistera.


Čtyřbrankový náskok Nejdku navrátil ve 45. minutě  po souhře s Floriánem a Rudolfem Mudrou Pazdera. Závěr druhé finálové bitvy pak chebský Stadion využil ke zkorigování skóre, když se ještě do statistik zapsali Váňa a Pfister.   


„Zachytili jsme začátek utkání, ve kterém jsme soupeři vstřelili tři branky, poté ale přišel z naší strany výpadek, a Cheb toho brankově využil. My však rychle přidali čtvrtou branku a ve druhé třetině k tomu přidali další tři, a to rozhodlo o našem vítězství, jelikož třetí třetina už se dohrávala v poklidném tempu," míní nejdecký trenér Jiří Parkman.


HC Rebel město Nejdek - HC Stadion Cheb 9:6
Branky a nahrávky: 1. Majer (Záhora, Vrba), 7. Florián (R. Mudra, Majer), 11. Danyo (J. Mudra), 15. Záhora (Vrba, J. Mudra), 27. Pazdera (Florián, Kpfstein), 29. Florián (Vrba, R. Mudra), 31. Vrba (Záhora), 43. Záhora (J. Mudra, Vrba), 45. Pazdera (Florián, R. Mudra) – 11. Váňa (Žemlička, Riedl), 12. Gasparik (Mičuda), 35. Váňa (Jandík, Schovánek), 44. Pfister (Černý), 50. Váňa (Schovánek), 53. Pfister (Himl). Třetiny: 4:2, 3:1, 2:3.