„Utkání v Olomouci se nám povedlo po všech stránkách. Navázali jsme na výkon ze semifinálové série se Spartou a to bylo hodně důležité," pochvaloval si kapitán karlovarského týmu Jiří Berger. A měl proč. Jeho tým v sérii, která se hraje na dvě vítězná utkání, uloupil první bod. „Opět to byl týmový výkon, za což si kluci zaslouží velké poděkování a uznání," poukazuje Berger, který se ve 28. minutě musel po sledge hokejové rvačce s olomouckým Stodolou poroučet předčasně z ledové plochy, když vyfasoval trest do konce utkání.

„Tohle k sledge hokeji také patří, hráč si musí na ledě udělat respekt. Jsem moc rád, že to naši hru ve zbylé části finále nějak neovlivnilo a duel kluci dotáhli do hodně důležitého vítězství," oddychl si ještě nahlas Berger. Karlovaráci navíc v ligové soutěži obhajují loňský triumf, čímž mají o motivaci postaráno. „Každá obhajoba je těžká," přiznal kapitán úřadujících mistrů.

Druhý bod mohou karlovarští Žraloci přidat v sobotu 15. února tradičně na ostrovském zimním stadionu, kde mají rozbalen sledge hokejový stan. Tam se totiž přestěhuje finálová série. Finálová bitva o mistrovský titul začne ve 13.15 hodin. „Nesmíme nic podcenit a musíme být obezřetní, jelikož Olomouc nebude mít co ztratit a půjde do zápasu bez jakýchkoliv zábran," varuje Berger. A ví, o čem mluví. Podcenění soupeře může jeho tým vyjít hodně draho.

„Pokud chceme zvítězit, opět musíme najet na výkony ze semifinále a prvního finále v Olomouci. Ted máme všechno na svých hokejkách," míní karlovarské kápo. Finálový duel bude okořeněn doprovodným programem, ve kterém budou zahrnuty i dvě divácké soutěže, v nichž si fanoušci mohou přijít na reprezentační či klubové dresy paralympioniků, a to Jiřího Bergera, Miroslava Hrbka a Michala Geiera.¨

„Na pořadu bude soutěž hoď si pukem, další pak bude slosovatelná. Opět jsme zajistili přímo na zimním stadionu pro příchozí občerstvení, takže se mají na co těšit," dodal Berger. Karlovarský klub chce navíc prolomit návštěvnost a zapsat se tak do historie sledge hokejové ligy.

„V uplynulé sezoně jsme se postarali o rekord, když na naše domácí utkání dorazilo 250 fanoušků, rádi bychom tento rekord pokořili. Tímto bychom chtěli širokou veřejnost pozvat na finálový souboj do Ostrova," láká diváky do ochozů ostrovského stadionu Berger.

Pokud by však Žraloci v sobotním měření sil selhali, odehraje se třetí, rozhodující souboj v neděli 16. února opět na ostrovském zimním stadionu od 11.45 hodin. „Budeme chtít rozhodnout již v sobotu. Měli bychom nastoupit v kompletním složení i s Pavlem Kubešem," uzavřel hráč s číslem 10 na zádech.

Zdroj: Youtube