Než se Varáci na českolipské palubovce pořádně zahřáli, prohrávali. To se psala teprve dvacátá vteřina, kdy Štěpán Slaný obloučkem našel Jaromíra Ekla, který zakončoval do prázdné branky. Poté měli hráči z lázní výhodu přesilové hry, kterou však nedokázali gólově zúročit a naopak opět inkasovali. V 6. minutě vybojoval míček Vojtěch Legner, který následně vyslal přesnou přihrávkou do obrovské šance Jakuba Karla, který střelou pod horní tyč navýšil náskok České Lípy.

Hra se poté přelévala z jedné strany na druhou a gólu, který patřil do kategorie kontaktních, se dočkali i florbalisté Hurricanu. Ve 12. minutě předvedl dva velmi dobré zákroky domácí brankář Lukáš Chyna, který však následně na střelu ze vzduchu v podání Daniela Macka nestačil.

Zbytek první třetiny se dohrával ve vysokém tempu, ale branek se již diváci nedočkali. Do druhé třetiny vstoupili pro změnu lépe hosté, když dokázali skórovat již po šestadvaceti vteřinách, když vyrovnání obstaral po spolupráci s Petrem Gasparikem Miroslav Šnajdr. Ve 31. minutě Hurricani dokonali obrat, když se do střeleckých statistik zapsal podruhé v utkání Miroslav Šnajdr.

Gólově to však bylo ze strany karlovarského klubu vše. Branky totiž již jen stříleli hráči v trikotu České Lípy, nejdříve vyrovnal Dominik Jansa a vedení domácím navrátil v podobě čtvrté branky Daniel Kněžour. V závěrečné třetině domácí výběr postupně navyšoval svůj náskok, když na dvoubrankový náskok upravil ukazatel skóre Radek Matějíček. Šestou trefu České Lípy měl na svědomí Lukáš Mlejnek, a tu poslední sedmou pak obstaral Vojtěch Legner.

FBC PULLO TRADE Česká Lípa – FB Hurrican Karlovy Vary 7:3 (2:1, 2:2, 3:0). Branky: 1. Jaromír Ekl, 6. Jakub Karel, 35. Dominik Jansa, 38. Daniel Kněžour, 46. Radek Matějíček, 47. Lukáš Mlejnek, 51. Vojtěch Legner – 12. Daniel Macek, 21. Miroslav Šnajdr, 31. Miroslav Šnajdr. Rozhodčí: Jakub Nábělek – Radek Štengl. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 140.