„Pro náš klub, který vznikl teprve před třemi lety, je obrovským úspěchem, když dokáže s mládežnickými celky klubů, které jsou v extralize, držet krok. Pravdou je, že ročníky 2014 jsou v Teplicích opravdu povedené. Máme všichni velkou radost,“ řekl po skončení turnaje Martin Matuš, který Huskies 2014 v Nejdku vedl.

Na ledě zářil například osmiletý David Kalvas, který byl pořadateli zvolen jednou ze tří hvězd celého turnaje, zdatně mu sekundovali i Jan Ondruš, Matěj Matuš, Jakub Šlechta nebo Michal Mácha, v brance čaroval Daniel Breite. 

Podívejte se, jak tepličtí hokejisté v kabině slavili vítězství: 

Zdroj: Deník/František Bílek

Ostudu kluby neudělaly ani ročníky 2013. V této kategorii ovládl Třinec, Tepličtí se do finálové skupiny nedostali. „Přestože se výsledkově nedařilo, tak kluci bojovali i proti lepším soupeřům,“ ocenil kouč Karel Primus.

Turnaj se měl původně konat v Karlových Varech, tamní KV Aréna se ale před časem stala centrem pro ukrajinské uprchlíky. „Popasovali jsme se s tím bez problémů,“ glosoval Matuš. 

Cesta Teplic za zlatem
Základní skupina: Wolves Pilsen 24:3; Kometa Brno 22:7. Nadstavbová skupina: Slavia Praha 29:2; Lev Slaný 13:3. Čtvrtfinále: Hvězda Praha 29:0. Finálová skupina: Kometa Brno 18:6; Oceláři Třinec 10:2.