Po porážkách v Brně a Vítkovicích Martin Pešout zamíchal složením útočných formací. Největší překvapení ale čekalo v brance Energie, kterou střežil ve své extraligové premiéře teprve šestnáctiletý Jan Bednář.

Favorizovaní Oceláři si vytvořili od začátku převahu. Již ve 2. minutě ale musel gólman Třince Hrubec zachraňovat domácí naděje při úniku Fleka a stejné to bylo na začátku přesilové hry Ocelářů v 7. minutě, kdy agilní Flek po signálu dojížděl nahození o mantinel a třinecký brankář musel daleko ze své svatyně. V permanenci byl ale především karlovarský strážce branky Bednář, ve 4. minutě ho ještě zachránila při Růžičkově pokusu tyčka, v 8. minutě v početním oslabení Energie již kapituloval z hole Polanského – 1:0.

Ve 13. minutě bylo ale srovnáno, když Kohout překvapivě využil zaváhání Třineckých. Jenže do konce třetiny se znovu vrátili do vedení domácí po střele od modré čáry a dobrém clonění před brankovištěm Energie – 2:1.

Ve druhé části Gernát znovu rozezvučel tyčku karlovarské branky a ve 27. minutě bylo ještě hůře. Hostující Rachůnek při signalizované početní výhodě nasměroval nešťastně zpoza branky Třince kotouč přes celé kluziště do opuštěné karlovarské klece – 3:1.

Energetici se nenechali zlomit a jejich odvážný výkon v prostřední části nesl plody. Ve 30. minutě využil čtyřminutovou přesilovku Flek a ve 38. minutě zremizoval zápas Stloukal – 3:3. Ve třetí třetině branka nepadla, výhru Třinci zabezpečil v prodloužení Marcinko.

HC Oceláři Třinec – HC Energie Karlovy Vary 4:3pp (2:1, 1:2, 0:0). Branky a nahrávky: 8. Polanský (Roth, Roberts Bukarts), 16. Svačina (Adamský, Gernát), 27. Roth, 63. Marcinko (Roth) – 13. Kohout, 30. Flek (Gríger, T. Rachůnek), 38. Stloukal (Lapšanský, R. Vlach).

Třinec: Hrubec – Krajíček, Gernát, D. Musil, Galvinš, Roth, M. Doudera – Hrňa, Marcinko, Roberts Bukarts – Martin Růžička, Cienciala, Dravecký – Svačina, Polanský, Adamský – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – Hladonik.

Karlovy Vary: Bednář – Šenkeřík, Plutnar, Kozák, Šafář, Podlipnik, M. Rohan, Kovačevič – Gorčík, Balán, T. Rachůnek – Lapšanský, R. Vlach, Stloukal – Kohout, Skuhravý, T. Mikúš – Flek, Gríger, O. Beránek.