Hokejové Kladno slaví pátou výhru na domácím ledě v řadě. V hodně důležitém utkání sahaly letos podprůměrné Karlovy Vary po úspěchu jen chvíli po laciné trefě Kumstáta, jenže lepší byli tentokrát modří a vyhráli 4:1.

První část začala pro Kladno nadějně, když několikrát zahrozil v první lajně alternující Melka a aktivní Bicek, ale jako první se nečekaně chytily Vary. Domácí Kumstátovi vedoucí gól doslova darovali, když nejprve chyboval na útočné modré L. Procházka a poté snadno propustil puk za svá záda mezi se vracející Chábera.

Hloupý začátek.

Jenže hosté brzy hrubku Kladnu vrátili. Jejich letos nejlepší hráč Pech nesmyslně nahrál do sóla Bickovi, ten byl faulován a rozhodčí nařídili trestné střílení. Ty Kladnu v poslední době vycházejí a Bicek to potvrdil. Nejdříve si popovídal u dvířek s náhradníkem Cikánkem, a pak po krátké kličce zasunul puk mezi Salfického betony.

Už po půldruhé minutě se zrodil nejzajímavější okamžik druhé části. Hovorka vydřel puk pro Kallu, operační důstojník zabrankového prostoru zamíchal pukem, objel bránu a Salfického nachytal – 2:1.

Vary pak sice několikrát sahaly po vyrovnání, dvakrát Skladaného a jednou Mikesku však vychytal Chábera a do halíře tak zaplatil všechny odpustky.

Co ale tribuny nadchlo nejvíc, to byl dokonalý bodyček kladenského obránce Piskáčka na Skladaného, jenž bude nejspíš kandidovat na Zlatou helmu.

Dost prořídlé tribuny šílely.

Ještě víc pak v sedmé minutě závěrečného dějství. To se dostal k puku Martin Látal a přes snahu svého bratra Jana i Salfického zvýšil na 3:1. Příběh jako z Ameriky. A to si ještě starší z bráchů něco zakřičel na lavičku hostů.

Mladšímu z Látalů pak zápas zhořkl ještě víc, když s ním Kalla vymetl opět za bránou, počkal si a předložil Hovorkovi do nabídky, z jaké skórovat neodmítá.

„Po těch krásných zápasech, které jsme doma odehráli se Spartou či Pardubicemi, tenhle chvílemi byl i holomajznou. Možná na hráče dolehlo, že je to důležité a že můžeme vzdálit spodku tabulky na zajímavou distanci. Naštěstí jsme po boji vyhráli a užijeme si příjemný víkend,“ těšilo domácího asistenta trenéra Jiřího Kopeckého.

Za hosty hovořil hlavní kouč Václav Baďouček: Zápas byl docela vyrovnaný, rozhodla ho lepší koncovka Kladna. I my jsme měli šance a hlavně jsme si nechali zbytečně dát gól na 1:1 z trestného nájezdu. přesto jsme to ještě zlomit mohli,“ litoval.