Přesně osmatřicet střel na branku Marka Pince vyslali hokejisté karlovarské Energie v utkání s Libercem. Bohužel se dokázali pouze jedenkrát prosadit. V dresu hostí zazářila trojice Urban, Bulíř a Nedvěd. Karlovy Vary tak v 5. kole Tipsport extraligy podlehli soupeři 1:3.

Už začátek byl z domácí strany velice špatný. V 9. minutě proměnil Urban trestné střílení. Ve 13. minutě se následně prosadil Bulíř a už se Západočeši vezli. „Nechali jsme si utéct začátek utkání. Zase. Nevím co k tomu více říci,“ poznamenal obránce Petr Gregořek.

Energii se nedala upřít snaha, ale vstřelit gól je momentálně obrovský problém. „Máme mnoho šancí, ale neprosadíme se. To je hrozné,“ přidal se autor jediného gólu domácích František Skladaný. Ten navíc padl až ve třetím dějství.

Domácím svitla jiskřička naděje, ale po prohraném buly v obrané třetině domácích k puku dostal Nedvěd a bylo to. „Zkusili jsme dát do toho závěru všechno, ale Pinc byl nepřekonatelný,“ přiznal Skladaný smutným hlasem.

Liberečtí po zápase slavili. Oslavné písně a zpěv zněl jejich šatnou. „Je to perfektní. Předvedli jsme přesně to co jsme měli,“ radoval se Marek Pinc, kterého trenér kalous do zápasu nasadil jako svého koně. „Vytáhl jsem ho rukávu. Vsadil na něj a vyplatilo se nám to,“ usmíval se lišácky lodivod týmu z Podještědí. Václav Baďouček, kouč HC Energie mohl už jen smutně konstatovat: „Taky jste si ho mohly nechat schovaného na příště,“ povzdechl si.

Není se čemu divit. Energie měla snahu, soupeře přestřílela, ale co je to platné. Jedna branka byla málo.

Navíc do utkání nezasáhla trojice útočníků. Skuhravý, který chyběl po zranění na Kladně. Naposledy vynechal extraligové utkání v roce 2003. Zucker a také Bartánus.

HC Energie Karlovy Vary – Bílí Tygři Liberec 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 50. Gřegořek (Dej, Skladaný) – 9. T. Urban z trestného střílení, 13. Bulíř (Trončinský), 53. P. Nedvěd. Rozhodčí: Hrubý, Pešina – Horinek, Rozlílek. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 2496.

Sestavy:

Karlovy Vary: Mensator – D. Nosek, Gulaši, Bombic, Gřegořek, Gründling, Prošek, M. Rohan, Přindiš – Kumstát, Pech, Košťál – Melenovský, Skladaný, Dej – Kuběna, T. Klíma, Zaťovič – T. Rohan, Vachovec, Kupec. Trenéři: Baďouček, Pešout a Kněžický.

Liberec: Pinc – Čakajík, Výtisk, Trončinský, Hay, Derner, Kajínek, Holub, Ulrych – Kudrna, P. Nedvěd, Klimenta – Dušek, Vak, Vantuch – Bárta, T. Urban, Víšek – Špaček, Bulíř, Kica. Trenéři: Kalous a Pešán.