Hokejisté karlovarské Energie přivítali ve 22. kole Tipsport extraligy Kometu Brno. Utkání bylo jako na houpačce a nakonec se z vítězství radovali hokejisté Energie.

První třetinu ovládli domácí. Už v první minutě se prosadil střelou z mezikruží Honza Košťál. Jenomže v páté minutě dokázal vyrovnat Jakub Svoboda. Tečku za první částí udělal František Skladaný a to po příhře Melenovského a Deje.

Za zmínku ještě stojí vyloučení domácího beka Michala Gulašiho, který u hrazení zboural Pospíšila a sudí ho vykázali do šaten.

Druhé dějství patřilo hostům. Ve 32. minutě vyrovnal Tomáš Divíšek, když školácky obešel Mikesku u hrazení. Pomyslný jazýček na vahách naklonil na stranu Komety Petr Hubáček, když ve dvojici unikl s Divíškem. Akci dva na jednoho v oslabení zakončili gólem.

Ve třetí třetině začali domácí náporem, který byl umocněný přesilovkou, ale dlouho se nikdo nedokázal střelecky prosadit.

Poslední minutu a dvaadvacet vteřin hráli domácí v šesti. Tedy bez brankáře. Vypadalo to, že si už Kometa odveze všechny body, ale třináct vteřin před třetí sirénou Václav Skuhravý svojí brankou poslal duel do prodloužení.

Nakonec o vítězirozhodovaly až samostatné nájezdy. Jako jediný se do listiny střelců zapsal Lukáš Pech, který tak vystřelil tak Energii bonusový bod navíc.

HC Energie Karlovy Vary – HC Kometa Brno 4:3 po sam. nájezdech (2:1, 0:2, 1:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Košťál (Pech), 18. Skladaný (Melenovský, Dej), 60. Skuhravý (D. Nosek, Kumstát), rozhodující nájezd Pech – 5. Jakub Svoboda (Hubáček, Divíšek), 32. Divíšek (Žižka), 39. Hubáček (Divíšek). Rozhodčí: Smitka, Souček – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 4:12, navíc Gulaši 5 min. a do konce utkání – Malec 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 3469.

Sestavy:

Karlovy Vary: Salfický – D. Nosek, Gulaši, Bombic, M. Rohan, Mocek, Gřegořek, Gawryletz, Gründling – Kumstát, Pech, Košťál – Mikeska, Skuhravý, Zaťovič – Dej, Melenovský, Skladaný – Kuběna, Kupec, Zucker. Trenéři: Baďouček, Pešout a Kněžický.

Brno: Hovi – Žižka, Švrček, Bičánek, Kováčik, Valach, Malec, Kempný – Balej, Petrovický, T. Pospíšil – Jar. Svoboda, L. Čermák, Dlouhý – Jakub Svoboda, Divíšek, Hubáček – Jankovič, Koreis, H. Zohorna – Křivohlávek. Trenéři: Venera a Oslizlo. (sestavy ČTK)