Karlovy Vary - HC Energie Karlovy Vary - BK Mladá Boleslav6:0

29.11.2011

HC Energie Karlovy Vary - BK Mladá Boleslav 6:0Foto: Deník/ Jan Čech

Už v polovině zápasu KV Arena skandovala deset, deset. David Nosek dal hattrick a Lukáš Mensator udržel nulu. To jsou nejdůležitější fakta ze zápasu o poslední místo v hokejové extralize. HC Energie hostila Mladou Boleslav a bez větších problémů zvítězila 6:0.

Úvodní část byla vyrovnaná a na nějaký pořádný výprask to nevypadalo. Domácí šli do vedení zásluhou Lukáše Pecha v 8. minutě. Necelé dvě minuty před první sirénou zvyšoval David Nosek a předznamenal tak, že tento večer se bude jmenovat po něm.

Ve druhé části hosté přitvrdili, ale v některých momentech sahali až za únosnou mez, kterou pravidla dovolují. Dvojice rozhodčích Souček – Hodek nehodlala trpět nějaké excesy a nemilosrdně posílala hráče na trestnou lavici.

To byly chvíle pro Davida Noska. Ve druhé třetině se dvakrát trefil z přesilovky a zaznamenal hattrick. Navíc další branky přidali Mikeska a Gawriletz. Pro druhého jmenovaného to byla premiérová trefa v extralize.

Třetí třetina se za stavu 6:0 hrála už jen z povinnosti. Hosté působili odevzdaně a domácí se už do ničeho moc nepouštěli. Otázkou tak bylo pouze jediné. Udrží Lukáš Mensator nulu?

Po šedesáti minutách bylo jasno. Udržel.

Energie tak přejela Mladou Boleslav 6:0.

Martin Pešout (HC Energie Karlovy Vary): Jsme moc rádi, že se nám podařilo zápas zvládnout. Především po psychické stránce. Není jednoduché hrát o tu pozici, o kterou se bojovalo. Doma je to ještě mnohem horší. Dokázali jsme zápas zvládnout i co se týče kondice. Máme v plánu čtyři zápasy během sedmi dnů a k tomu navíc musíme počítat i cestu do Třince. Za všechno co tentokrát hráči předvedli si zaslouží poděkování. Hráli disciplinovaně a to nebylo jednoduché. Utkání rozhodly branky v přesilovkách a třetí třetina se už jen dohrávala.

Petr Novák (BK Mladá Boleslav): My jsme cestovali do Karlových varů po dobrém utkání s Brnem, které jsme vyhráli 4:3. Naším cílem bylo urvat jakýkoliv bod. Jenomže nás zápas nezastihl v optimální formě. Naším častým vylučováním jsme dostali soupeře na koně hlavně ve druhé třetině, kde jsme třikrát inkasovali v početní nevýhodě a ve dvou případech se jednalo o hru pět na tři. Skutečnost´prohry 6:0 se jen těžko dohání. Třetí třetina se jen dohrávala. Karlovy Vary si hlídaly výsledek a my jsme věděli, že už to nemůžeme dohnat. Musím domácím poblahopřát a my se musíme zamyslet nad disciplinovaností, protože těch faulů bylo opravdu hodně.

29.11.2011 VSTUP DO DISKUSE
POI ve své nebezpečné ohnivé formě.

Cirkusák, který nepotřebuje šapitó

Jan Kopál, mluvčí karlovarského magistrátu

OTÁZKA PRO: Jana Kopála, mluvčího magistrátu města

Na zahradě pěstovala marjánku. Ale bylo jí asi více než dost

Karlovarsko – Kolem šesti desítek vzrostlých rostlin konopí zajistili kriminalisté na pozemku sedmačtyřicetileté ženy, kterou teď stíhají za přečin nedovolené pěstování rostlin obsahující omamnou a psychotropní látku.

Obchodní akademie oslavila 80. narozeniny

Karlovy Vary - Obchodní akademie v Karlových Varech oslavila v těchto dnech významné jubileum 80. výročí založení.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.