Už v polovině zápasu KV Arena skandovala deset, deset. David Nosek dal hattrick a Lukáš Mensator udržel nulu. To jsou nejdůležitější fakta ze zápasu o poslední místo v hokejové extralize. HC Energie hostila Mladou Boleslav a bez větších problémů zvítězila 6:0.

Úvodní část byla vyrovnaná a na nějaký pořádný výprask to nevypadalo. Domácí šli do vedení zásluhou Lukáše Pecha v 8. minutě. Necelé dvě minuty před první sirénou zvyšoval David Nosek a předznamenal tak, že tento večer se bude jmenovat po něm.

Ve druhé části hosté přitvrdili, ale v některých momentech sahali až za únosnou mez, kterou pravidla dovolují. Dvojice rozhodčích Souček – Hodek nehodlala trpět nějaké excesy a nemilosrdně posílala hráče na trestnou lavici.

To byly chvíle pro Davida Noska. Ve druhé třetině se dvakrát trefil z přesilovky a zaznamenal hattrick. Navíc další branky přidali Mikeska a Gawriletz. Pro druhého jmenovaného to byla premiérová trefa v extralize.

Třetí třetina se za stavu 6:0 hrála už jen z povinnosti. Hosté působili odevzdaně a domácí se už do ničeho moc nepouštěli. Otázkou tak bylo pouze jediné. Udrží Lukáš Mensator nulu?

Po šedesáti minutách bylo jasno. Udržel.

Energie tak přejela Mladou Boleslav 6:0.

Martin Pešout (HC Energie Karlovy Vary): Jsme moc rádi, že se nám podařilo zápas zvládnout. Především po psychické stránce. Není jednoduché hrát o tu pozici, o kterou se bojovalo. Doma je to ještě mnohem horší. Dokázali jsme zápas zvládnout i co se týče kondice. Máme v plánu čtyři zápasy během sedmi dnů a k tomu navíc musíme počítat i cestu do Třince. Za všechno co tentokrát hráči předvedli si zaslouží poděkování. Hráli disciplinovaně a to nebylo jednoduché. Utkání rozhodly branky v přesilovkách a třetí třetina se už jen dohrávala.

Petr Novák (BK Mladá Boleslav): My jsme cestovali do Karlových varů po dobrém utkání s Brnem, které jsme vyhráli 4:3. Naším cílem bylo urvat jakýkoliv bod. Jenomže nás zápas nezastihl v optimální formě. Naším častým vylučováním jsme dostali soupeře na koně hlavně ve druhé třetině, kde jsme třikrát inkasovali v početní nevýhodě a ve dvou případech se jednalo o hru pět na tři. Skutečnost´prohry 6:0 se jen těžko dohání. Třetí třetina se jen dohrávala. Karlovy Vary si hlídaly výsledek a my jsme věděli, že už to nemůžeme dohnat. Musím domácím poblahopřát a my se musíme zamyslet nad disciplinovaností, protože těch faulů bylo opravdu hodně.