První extraligové utkání odehrál v dresu HC Energie centr Tomáš Sýkora, který přišel ze Zlína na hostování do konce ledna. I on byl jedním z arbitrů, jenž se podílel na vyrovnaném utkání s Bílými Tygry z Liberce. Nakonec se ale více radovali domácí, když vyhráli 4:1.

První třetina byla brankově vyrovnaná. Do vedení šli sice hosté v 17.minutě zásluhou Jaroslava Kudrny, když domácí prováhali přesilovku pět na tři a hosté následně udeřili. Ale vedení jim dlouho nevydrželo. Minutu nato vyrovnal Petr Kumstát.

Ve druhé části byl k vidění více boj než nějaké pohledné akce.
Přesto se jeden brejk ujal. Lukáš Pech vyslal na zteč Martina Zaťoviče a ten ve 26. minutě střelou nad vyrážečku poslal Energii do vedení. Navíc když tři minutky před koncem druhé části sklepl Petr Kumstát puk za Pince potřetí, tak začalo být v KV Areně trochu veseleji.

Ve třetí třetině padl ještě jeden gól, a to z hole Jana Košťála. Ten se prosadil v 53. minutě střelou z otočky.