JAN ČECH

MICHAL SLAVÍK

Karlovy Vary – Konečně se fanoušci karlovarského hokeje dočkali vítězství. Energie porazila Slavii 4:3 v prodloužení.

V první třetině podali domácí aktivní a soustředěný výkon, měli opticky navrch. Zatímco Dominika Furcha hned zpočátku zaměstnali Sýkora či Dej, Salfického zahřály až pokusy Kadlece či pospíšila, které přišly před naplněním páté minuty. Při domácí aktivitě nezbývalo slávistům než vsázet na rychlé protiútoky a tato sázka se jim v 9. minutě zúročila. Roth střelou zápěstím trefil pravou tyč, puk se odrazil do kruhu, odkud Dmitrij Jaškin pohotově dorazil do prázdné klece.

Dobrý začátek svému týmu příliš nezkomplikoval ani Vondrka, který se provinil podražením. Energetici v početní výhodě stěží vystřelili na branku a po návratu vyloučeného slávisty na led dokonce čelili přečíslení 3 na 1. Od pohromy je uchránil obětavý zákrok Gřegořka.

Blízko vyrovnání se energetici dostali až při vyloučení Kůrky.

Přesilovkový zámek sevřel čtveřici Pražanů až do blízkosti jejich branky, zde už ale hosté dobře pokrývali všechny Furchem vyražené puky. Úvodní branka Energie přesto padla při nestandardním počtu hráčů. U časoměřičů seděli Gřegořek a Dresler, při hře ve čtyřech poslal obránce Lučka střílenou nahrávku, a Michal Mikeska ji v mezikruží tečoval mimo Furchův dosah. Po promarněné šanci Kadlece v poslední minutě se šlo do kabin za stavu 1:1.

Po přestávce se více dařilo hostům, k čemuž jim pomohlo i Skuhravého hákování. Dobrou hru v přesilovce korunovala ostrá rána Vondrky, která Salfickému propadla pod rukou a puk cestou za brankářovým tělem jen těsně minul vzdálenější tyč. Šestnáct vteřin před vypršením trestu ke Skuhravému přibyl i Kotrla a slávistický gradoval. Ve 24. minutě slovenský obránce Gründling zabránil inkasování zalehnutím puku v brankovišti a sudí správně nařídili trestné střílení. Euforický pocit z vychytání bekhendového blafáku Tomáše Pospíšila ale Salfickému vydržel jen minutu. V závěru přesilovky se hosté přeci jen prosadili a to zásluhou Dreslera.

Do konce druhé třetiny padli ještě dvě branky a to v obou případech z holí domácích borců. Nejprve Kumstát v přesilovce vyrovnal na 2:2 a do zaznění druhé sirény pak poslal Energii do vedení Lukáš Pech.

Třetí část by se dala popsat sloky „každý chvilku, tahal pilku.“ Hra se přelévala z jedné strany na druhou a oba brankáři byli pod palbou. Čtvrtý gól měl na hokejce Matin Zaťovič, ale ve stoprocentní šanci selhal.

Hosté se vybičovali k mohutnému finiši. Dominik Furch už ukazoval na střídačku že odjede a do hry bude moci naskočit šestý hráč sešívaných, ale nakonec to nebylo potřeba. Minutu a půl před koncem Michal Vondra tečoval Kadlecovo nahození a bylo vyrovnáno.

V prodloužení si pak lépe počínali domácí. Hráli aktivně a vynutili si přesilovku. Ještě než se ale začala hrát, tak si trenér Kýhos vyžádal oddechový čas.

Vyplatilo se. Po několika málo vteřinách dostal nabito na modré Petr Gřegořek a propálil vše co mu stálo v cestě. Energie tak vyhrála 4:3, ale jen za dva body.

Martin Pešout (HC Energie Karlovy Vary): Nepovedla se nám první polovina zápasu. Málo jsme v ní bruslili, nebyli agresivní a nenutili jsme soupeře k chybám. Naštěstí se nám dvakrát podařilo vyrovnat vedení Slavie. Pokud by nám soupeř odskočil o dvě branky, asi bychom se do zápasu už psychicky nedokázali vrátit. Ve druhé polovině se hráčům konečně rozjely nohy, bojovali, dohrávali souboje a byli za to odměněni. Škoda, že Martin Zaťovič ve dvou stoprocentních šancích nezvýšil na 4:2. Asi za to jsme byli potrestáni ztrátou bodu. I když je jen za 2 body, vítězství nad Slavié si vzhledem k jejím výborným výsledkům z poslední doby velice vážíme.

Jiří Čelanský (HC Slavia Praha): Prohra nás mrzí, protože šlo o důležité utkání. Dnes rozhodly dva faktory. Jednak, že jsme dvakrát vedli, ale nikdy jsme nedokázali jít do dvoubrankového vedení. Druhým faktorem byla naše špatná disciplína.