První branka zápasu padla v 10. minutě a do listiny střelců se premiérově zapsal právě Gründling. První otázka, kterou po utkání od novinářů dostal, zněla: „Víš proč jsme si tě zavolali?“

Odpověď se sama nabízí. „Tuším, ale počkám na přesné otázky,“ odpověděl usmívající se bek Gründling.

Následně se již začalo hovořit zodpovědně a bez nějakých srandiček. „Určitě jsem nebyl z toho čekání nervózní. Ze začátku soutěže jsem dostal od trenérů šanci, ale nějak se mi nedařilo. Trenéři mě posunuli do čtvrté formace a moc šancí jsme neměli. Nicméně byl jsem v klidu,“ ohlížel se za zápasem

Postupem času se Martin Gründling opět vrátil do třetí formace. „Když jsem se to dozvěděl, tak jsem si říkal, že už by tam mohlo něco padnout. No a povedlo se a na štěstí to tam padlo,“ usmíval se.

A jak již tolikrát zmiňovanou branku Martin popsal?

Jeho slova jsou v následujícím odstavci. „Bylo to také nahození. Myslel jsem si, že to bude někdo tečovat. Nebo spíše jsem to očekával. Každopádně ta střela byla cílená. Takže jsem věděl přesně co dělám,“ dodal.

Na domácí výhře Energie se kromě Martina Gründlinga podílel i David Zucker, který jednou asistoval. Přesněji řečeno v 53. minutě střetnutí vypálil a jeho ránu tečoval František Skladaný. „Vždy s nimi hrajeme vyrovnané utkání, takže jsme logicky rádi, že se nám podařilo vyhrát za tři body,“ přidal se ke svému spoluhráči Zucker.

Zápas neviděli diváci nějak pohledný. To se musí přiznat. Ale především bojovný s velikým množstvím střetů.

Nicméně slušné utkání předvedla čtvrtá formace Karlových Varů. Také se jednou podepsala pod vstřelenou branku, i když jí dal František Skladaný, jenž se zapomněl při střídání. „Nám se dařilo už v Plzni. Škoda, že jsme tam nezískali nějaký ten bod. Co se týče branky, tak jsem přemýšlel, že bych to nahrál Františkovi, ale pak jsem vystřelil a on to naštěstí pro nás tečoval,“ přidal Zucker.

Před samotným utkáním kouč Baďouček přeházel sestavy. „Kluci jsou zkušení a moc jim nevadilo, že hrají s někým jiným. Pohromadě zůstala pouze naše pětka., i když taky ne. Dostali jsme jiného obránce,“ upozorňuje Zucker, na to, že za sebou měli Petra Přindiše.

Na závěry vyslovil David Zucker jedno veliké přání. „Byl bych rád, kdyby nám to šlo jako před přestávkou. Myslím si, že jsme v posledních zápasech nehráli špatně, ale nedosáhli jsme na body. Myslím tím utkání v Plzní a ve Zlíně,“ dodal.

Milan Kupka (HC Mountfield): Nebudu komentovat náš dnešní výkon, ten dokáže posoudit každý sám. Po přestávce se nám nedaří, chybí nám lehkost a přesnost při proměňování šancí. Když už si nějakou příležitost horko těžko vypracujeme, nedáme jí. Musíme na tom zapracovat a věřit, že se vrátíme k naší hře před přestávkou.

Martin Pešout (HC Energie Karlovy Vary): Ani nám se nedaří navázat na výkony před přestávkou. O to více si ceníme dnešního vítězství nad soupeřem z čela tabulky, které měl relativně nahráno. Myslím, že jsme dnes ukázali větší vůli. Závěr jsme si sice zkomplikovali, ale nesmírnou obětavostí jsme výhru uhájili.