Ti co dorazili v úterý do KV Areny, odcházeli nadmíru spokojeni. Hokejisté HC Energie deklasovali v přípravě Chomutov vysoko 8:1.

Nejen výsledek, ale i předvedená hra byla z pohledu domácích více než ucházející. „Lahůdka to nebyla, ale je příjemné, že se nám podařilo vyhrát takovýmto rozdílem. Měli jsme více štěstí než v těch minulých zápasech, “ začal se za utkáním ohlížet trenér Václav Baďouček.

Kdomě duelu s Plzní, energetici v koncovce tápali. „V předchozích utkáních jsme si dokázali vytvořit šance, ale nedokázali jsme je proměnit. Každopádně nic nechci přeceňovat. Je to naše druhá výhra v přípravě. Více jsem spokojený s tím, že se v naší hře začínají objevovat prvky, na kterých při trénincích pracujeme,“ pokračoval.

Základní sestava se začíná kristalizovat. „Co se týče hráčského kádru, tak ti hráči, kteří s Chomutovem nastoupili, myslím v poli, budou hrát i s Litvínovem. Takto by měl vypadat tým, se kterým půjdeme do extraligy,“ doplnil s tím, že se v týmu možná objeví ještě jeden obránce.

Kouč hostí Václav Sýkora byl velice rozmrzelí. „Výsledek a bohužel i předvedená hra hovoří za vše. K utkání jsme přistoupili špatně. Sice jsme v tréninkové zátěži, ale to v této fázi přípravy je každé extraligové i prvoligové mužstvo. Projevilo se to hned na začátku utkání, kdy jsme během několika střídání vyrobili tři fauly, z nichž dva byly potrestané,“ láteřil na úvod.

Chomutovskému týmu chyběla 'šťáva'. „Do zápasu jsme nenastoupili s patřičným důrazem a nasazením a museli jsme si pomáhat fauly, což domácí posadilo na koně, hráli s daleko větším pohybem a důrazem. Nás výkon musím nazvat ostudným,“ zlobil se Sýkora.

Energie – Chomutov 8:1

Třetiny: 3:1, 3:0, 2:0. Branky a nahrávky: 6. Nosek (Skuhravý, Kumstát), 13. Kumstát (Nosek, Gulaši), 19. Košťál (Nosek, Gulaši), 23. Rohan (Kuběna), 24. Dej (Melenovský), 27. Gřegořek (Nosek, Skuhravý), 51. Košťál (Skuhravý), 60. Dej (Gründling, Prošek) – 16. Hafenrichter (Havíř, Hruška). Rozhodčí: Florián, Kostourek – Belko, Hynek. Vyloučení: 8:11. Využití: 4:0.