Karlovy Vary - Druholigové utkání mezi Sokolovem a Klatovami skončilo hromadnou bitkou, do které se zapojili ičinovníci klatovského klubu. (viz: foto– jeden muž vcivilu nasazuje Tomáši Slámovi na hlavu kýbl). Spory neskočily ani všatnách. Do incidentu se dostali domácí kapitán Jan Soukup a vedoucí mužstva Klatov Jíří Aschenbrenner.

20.12.2009 4

Rvačka na druholigovém hokejovém utkáníFoto: DENÍK/ Jan Čech

Disciplinovanější Baník získal další tři body

Západočeské derby opět nezklamalo. Diváci viděli již tradičně vypjaté utkání, ve kterém rozhodčí udělil rekordních 319 trestných minut. Závěr zápasu potom zpestřilo několik šarvátek. Domácí hokejisté zvládli vyhecovaný duel lépe. Po celé utkání působili disciplinovanějším dojmem, do tabulky si tak připsali další tři body za výhru.

HC BANÍK SOKOLOV 5
SHC KLATOVY 2

Baníkovcům vyšel parádně úvod utkání. Již v 50. vteřině zápasu otevřel po spolupráci druhé útočné formace skóre zápasu Václav Dobřemysl – 1:0. Poté si bez úspěchu vyzkoušela obě mužstva přesilové hry. Na konci 7. minuty přišel první zlomový moment utkání. Po tvrdém, ale čistém souboji ve středu hřiště mezi Přindišem a Keplem neudržel hostující hráč nervy na uzdě a krosčekoval svého protihráče opakovaně zezadu do oblasti krku. Hlavní rozhodčí diskuse nepřipustil a klatovského útočníka poslal s trestem 5 + do konce utkání předčasně pod sprchy. Baníkovci tak po krátké hře 4 na 4 hráli téměř 4 minuty v početní výhodě. Jenže v 10. minutě, ve vlastním oslabení ujel hostující Hobl, a i když si Hruška s jeho nájezdem poradil, rozhodčí posléze za Hauerovo hákování nařídil přece jen trestné střílení. S druhým pokusem si již klatovský hráč poradil, tentokrát zakončil blafák mezi Hruškovy betony – 1:1. Vyrovnaný stav však vydržel pouze 21 vteřin. Baníkovci se hned po vhazování usídlili v útočné třetině hostí. Polovysokou střelu Mudry od modré čáry tečoval před Halmošim Setíkovský a vrátil tak černo– žlutým vedení, 2:1. Do konce první třetiny si obě mužstva vyzkoušela opět hru v početní výhodě a vypracovala také několik brankových příležitostí, z nichž však již žádná brankou neskončila.

Druhou část začali baníkovci v početní výhodě, Dobřemysl ani Kukla svými pokusy ale Halmošiho v brance Klatov nepřekonali. Poté dostali výhodu přesilové hry, a to rovnou dvojnásobné, také hosté. V ní se po přihrávce Kocmana ocitl u levé tyčky před poloprázdnou brankou Švík, ale trefil pouze tyčku domácí klece. To bylo ze strany Klatov vše.

Poté již přišel první náznak šarvátky. Při rychlém protiútoku Baníku předvedli důraz na klatovském brankovišti Soukup s Marečkem, to se nelíbilo hostující obraně v čele s brankářem Halmošim, kterého nakonec „uklidil“ Přindiš. Výsledkem strkanice bylo po dvou trestech na každé straně. V krátkém úseku v plných počtech na ledě předváděla obě mužstva rychlý, útočný hokej. Kuklova střela zamířila nad, krátký brejk Švíka na druhé straně a zakončení mezi betony si pohlídal Hruška. Přindiš po pěkné individuální akci střílel z mezikruží jen do gólmana, Marečkovu blafáku chyběl jen kousíček k dotažení.

Ve 14. minutě se již znovu rozsvítilo světlo za klatovskou svatyní. Svůj tradiční průnik až před branku hostí předvedl Mudra, Halmošiho sice nepřekonal, ale na odražený puk si najel Sláma a zblízka ho nasměroval pod víko – 3:1.

Poté předvedl další nebezpečný zákrok hostující Černý a rovněž on se po protestech odporoučel předčasně do kabin. Vyloučen byl ve stejném čase i klatovský Kocman, a přesilovku 5 na 3 si tak vyzkoušeli i domácí. Hosté sice dlouho odolávali, po minutě a půl se ale chopil kotouče Kořínek a zvýšil střelou po ledě od modré čáry na 4:1.

Hosté mohli v závěru snížit v další početní výhodě, ale sami se o ni připravili. Tentokrát neunesl tíhu situace Švík, který napodobil svého spoluhráče Kepla z první třetiny a několikrát krosčekoval ležícího Mudru. Rozhodčí jeho počínání ocenil dalším trestem 5 + do konce utkání.
Poslední třetina pokračovala v nastoleném trendu přesilových her a oslabení. Ve 4. minutě využili baníkovci další početní výhodu. Tentokrát akci zakončoval pohotovou střelou Setíkovský po přihrávce Kukly, který na sebe strhl pozornost bránící dvojice i Halmošiho – 5:1.

Další příležitost Slámy vybruslil v polovině třetiny klatovský brankář. K přesilovkám se dostali i hosté a ve 14. minutě další dvojnásobnou výhodu využili Strakou – 5:2.

Několik vteřin před závěrečnou sirénou vypjaté utkání vygradovalo. V rozhodnutém zápase sokolovští hráči ukončili svou toleranci vůči provokacím soupeře, a utkáníl tak zakončila hromadná rvačka, po níž následovalo další udělování trestů. Do sporu s klatovskou střídačkou se dostala i část diváků, a tak situaci musela nakonec uklidňovat bezpečnostní agentura.

Branky: 1. Dobřemysl (Sláma, Sopr), 10. Setíkovský (Mudra, Kukla), 34. Sláma (Mudra), 36. Kořínek (Mareček), 44. Setíkovský (Kukla, Dobřemysl) – 10. Hobl (TS), 54. Straka (Kocman).
Rozhodčí: Vilt – Kebrle, Šulo. Vyloučení: 13: 13, navíc: Soukup 10 OT+25 TH, Hauer TS, Kukla 5+ do konce utkání (všichni Sokolov); Kepl 5+ do konce utkání, Hobl 10 OT, Černý 10 OT+do konce utkání, Švík 25 TH, Fiala 10 OT+ do konce utkání, Halmoši 4 +10 OT, Špaček 25 TH, Špiler 5+ do konce utkání, Kocman 5+ do konce utkání. Využití: 3:1. Oslabení: 0:1. Diváci: 300.
HC Baník Sokolov: Hruška – Hauer, Kořínek, Mudra, Přindiš, Říha, Formánek – Soukup, Setíkovský, Kukla – Sopr – Dobřemysl, Sláma – Račanský, Topinka, Mareček – T. Jakubal. Trenéři: Carvan, Suchopár.

O disciplíně mužstva, podrážděném soupeři, neukázněných divácích a „show“ za 35 korun

Jako zpráskaní psi si museli po sobotním utkání druhé hokejové ligy na ledě KV Areny připadat hokejisté Klatov. Na domácí Baník tentokrát nestačili. Na branky odešli poraženi 5:2, náladu si nespravili ani v závěrečné rvačce.

„Že jsme sem vůbec jezdili,“ znělo po zápase z klatovského tábora. Derby bylo i tentokrát řádně vyhecované. Domácí se však na rozdíl od předchozích zápasů krotili, a to až do závěrečných vteřin utkání. To byla největší změna.

Emoce propukly naplno prakticky až se třetí sirénou. Ke „zúčtování“ nakonec zavelel kapitán Jan Soukup. Celý zápas se nenechal klatovským gólmanem Halmošim vyprovokovat. Když na začátku druhé části projel brankovištěm Klatov, Halmoši mu ochotně nastavil do cesty svůj beton a vzápětí se skácel na led. Soukup putoval na trestnou lavici za nedovolené bránění. Bez protestů si jel odpykat svůj trest. Stejně tak v dalším průběhu utkání na slovní výpady a gesta klatovského gólmana odpovídal mávnutím ruky a disciplinovaným odchodem na střídačku. Na závěrečný atak klatovského brankáře již zareagoval a dal mu řádně za vyučenou, ke slovu přišly pěsti.

Bitka propukla i mezi ostatními hráči. U mantinelu Kukla řádně vypráskal Špilera, kterému dokonce přetáhl dres přes hlavu. Do akce se nezapojili pouze hráči, ale i hostující střídačka. Vedoucí klatovského mužstva Jiří Aschenbrenner ze střídačky nasadil Slámovi, který stál v klinči s jedním ze soupeřů, na hlavu kbelík. To se pramálo líbilo části publika, která se rozhodla k útoku na střídačku hostí. Vášně mezi lavičkou Klatov a fanoušky museli nakonec krotit pracovníci bezpečnostní služby.

Klatovští si po utkání stěžovali na chování sokolovských příznivců. Ti po celý zápas nefandili zrovna slušně. Na adresu Klatov a speciálně střídačky a jejího osazenstva vulgarismy zrovna nešetřili, ale přece jen s podobnými projevy se dá, ať se nám to líbí, či ne, u diváků tak nějak počítat. Méně však již se stejně vulgárními odpověďmi hráčů, či dokonce realizačního týmu zpět do hlediště anebo zapojováním se do soubojů na ledě. To už je sportovní terminologií řečeno přece jen tak trochu postavení mimo hru.

Přesto přinesly závěrečné vášně jednu pozitivní skutečnost. Bylo to zřejmě poprvé, kdy se publikum v jindy téměř „mrtvé“ Areně, kde vytrvale povzbuzuje jen skupina fan clubu, dostalo do varu a výkon svých hráčů nakonec ocenilo mohutným skandováním Baník, Baník, známým ze sokolovského zimního stadionu. „Musíme těm lidem předvést za ty jejich peníze taky trošku show,“ řekl po utkání s nadsázkou a úsměvem na rtech jeden ze sokolovských hráčů. Nutno podotknout, že tentokrát toho za 35 Kč viděli diváci opravdu dost.

„Hosté závěr zcela neunesli,“ říká Suchopár

Po sobotním vyhecovaném utkání druhé hokejové ligy mezi Baníkem Sokolov a SHC Maso Brejcha Klatovy jsme hovořili s asistentem trenéra sokolovského mužstva Petrem Suchopárem.

Dnes jsme viděli opět vyhecované utkání. Čtyři hostující hráči obdrželi tresty do konce utkání…
Tak zápasy s Klatovy jsou vždycky vypjaté, na to jsme hráče také od začátku upozorňovali. Přestože hosté přijeli bez dvou hráčů, všechny jejich zákroky byly od počátku mířeny na hlavu. Tím to jejich vylučování začalo.

Jako první se odporoučel již v 7. minutě pod sprchy Richard Kepl…
Bylo to po čistém zákroku Přindiše, který Kepl neustál a oplácel zákrokem na hlavu. Tím to začalo. Je to jejich klíčový hráč. S přibývajícími oslabeními byli hosté stále nervóznější.

Závěr utkání vygradovall hromadnou rvačkou…
Závěr zápasu již Klatovští úplně neunesli. Rozhodčí to také až tak úplně nezvládl. Nevím, jestli to diváci viděli, ale začal to hostující brankář, který píchl Soukupa holí. Ten to již neunesl a dopadlo to, jak to dopadlo. Několik ostatních hráčů, kteří již byli pořádně vyhecovaní, se do toho zapojilo. Horší ale je, že se do toho zapojili i lidé z hostující střídačky, ale to si už musí rozebrat oni sami.

Vedoucí hostujícího mužstva dokonce vzal umělohmotný kbelík a nasadil ho Slámovi zezadu na hlavu…
Na jednu stranu je to k zasmání, ale z druhé strany je to smutné. Jak jsem říkal, měl by se nad tím zamyslet hlavně soupeř

20.12.2009 VSTUP DO DISKUSE 4

Futsal: Veteráni z Fut Fetu porazili mladíky karlovarské Slavie

III. třída: Sadov přestřílel tým Útviny a posunul se na druhé místo

Akční Vladař podpoří místní projekty stovkami milionů

Karlovarsko - Po několikaletém úsilí má Místní akční skupina (MAS) Vladař schválenou strategii komunitně vedeného rozvoje. Jde o moderní trend v podpoře rozvoje venkovských oblastí a využití principu plánování tak zvanou metodou Leader.

Bečovu se víkend nepovedl, inkasoval 20 gólů

Karlovarsko – Nepovedený víkend. Ten si ´užili´v okresním přeboru fotbalisté bečovského Slavoje, kteří měli na programu hned dvě utkání.