Předvánoční duel týmů z opačného konce republiky začal minutou ticha za zesnulého Václava Havla. A pak už se šlo na věc. Úvod utkání byl poznamenán nervozitou, která způsobovala nepřesnou rozehrávku na obou stranách. Domácí byli aktivnější, a připravili si několik zajímavých příležitostí. V přesilovce zůstal před Málkem nepokrytý Mocek, vůbec ale netrefil branku

Vítkovičtí se snažili hru vyrovnat, energetici ale předváděli kvalitní hru, a výsledkem byla další přesilová hra. A v té přišel první gól zápasu. Gřegořek vypálil od modré čáry, jeho ránu krásně tečoval Jan Košťál, a led KV Areny se ocitl pod záplavou plyšáků. Karlovarský klub totiž v rámci tohoto utkání pořádal akci na podporu dětských domovů.

Zápas i nadále pokračoval ve stejném duchu. Energie hrála prim, a Steel se musel hlavně bránit. Vítkovicím pomohla přesilovka, ve které se musel Salfický pořádně ohánět, aby zabránil brance. To se mu povedlo, a první třetina tak skončila 1:0.

Začátek druhé části se opět nesl ve znamení nepřesných přihrávek. A když už se hráči útočícího týmu dostali do pásma, obránci si dokázali poradit. V dobré šanci se ocitl Kumstát, jeho bekhendovou kličku ale Málek zneškodnil. Ve 28. minutě se hostům podařilo vyrovnat, když se prosadil Petr Strapáč dorážkou Klimkovi střely

Hosté se tak dostali zpět do hry, a rázem měli puk na holích častěji. Karlovarští nestačili pokrývat útočníky Steelu, který se tak dostával do šancí. Domácí ale držel gólman Salfický. Ve 33. minutě energetici zatlačili vítkovické do defenzivy, ani Dej ani Skladaný ale Málka nepřekonali. Hra se přelévala ze strany na stranu, víc příležitostí si ale přece jen vytvářeli hráči Energie. Jejich šance ale likvidoval vítkovický brankář.

Hned v prvních sekundách třetí dvacetiminutovky musel Salfický řešit závar před svou klecí. Zvládl to, a do útoku poté znovu vyrazili domácí. Gawryletzovu dělovku ale Málek vyrazil, a neuspěl ani Petr Gřegořek. Karlovarští byli jednoznačně na koni a šance Vítkovic na body držel jen jejich brankář. Na ledě docházalo čím dál častěji k vzájemným potyčkám, a mezi hráči to pořádně jiskřilo.

Devět minut před koncem třetí třetiny se mohla Energie znovu dostat do vedení, nepřehledná skrumáž v brankovišti ale gólem neskončila. Na Vítkovicích byla vidět únava z předchozího dne, kdy hrály na ledě Sparty. I tak se ale Steel statečně pral o body. V čase 55:48 ale jeho obrana kapitulovala podruhé. Gawryletzovu střelu tečoval Petr Kumstát, pro kterého to byla už sedmnáctá branka v letošní sezoně. Hosté to ještě v závěru zkoušeli v šesti bez gólmana, a zaplatili za to třetí inkasovanou brankou. Kapitán Václav Skuhravý jel sám na prázdnou branku, a tak bez problémů uzavřel skóre utkání na konečných 3:1.

Vladimír Kroča