Boj o play off nevzdáváme. Jasný vzkaz poslala extralize hokejová Kometa. Brňané porazili v důležitém souboji Karlovy Vary 6:2. Na jedenácté pozici v tabulce odrazili nápor dotírajících se soupeřů a zároveň dotahují elitní desítku. Na Vítkovice po včerejšku ztrácejí už jen čtyři body.

A zdá se, že zahnali podzimní trápení. V posledních třech zápasech bodovali, proti Západočechům se loučili s rokem stylově. Využili dvě přesilovky, stříleli krásné góly, a tak vyprodaným Rondem ve třetí třetině mexické vlny.

Důležitý krok k výhře udělali už na startu zápasu, kdy čtyřicet vteřin ubránili ve dvojnásobném oslabení. Do něj se dostali po hodně kuriózní situaci. Útočník Dlouhý totiž odpálil puk až na videokostku. Výtečný domácí gólman Jiří Trvaj však vytáhl několik výborných zákroků a odolal.

Modrobílí mohli jít vzápětí do vedení. Když už byli na ledě ve čtyřech, ujel karlovarským obráncům Tomáš Divíšek. Udělal kličku gólmanu Mensatorovi, ale už nestačil zvednout puk do odkryté branky. Energetici zakončili přesilovku jen zakázaným uvolněním.

V deváté minutě se vydal na útočný výlet domácí zadák Kováčik, z levé strany skvěle přihrál Tomášovi Svobodovi, ale ten už puk přes Mensatora neprotlačil.

Ve 13. minutě se příznivci domácích dočkali. Hynek Zohorna dlouho kroužil s pukem v útočném pásmu, najel si před branku a kotouč přenechal obránci Žižkovi. Ten překvapil Mensatora střelou z úhlu.

Západočeši se po inkasovaném gólu pustili do útoku, Kometu zatlačili, ale nemohli se dostat do vyložených pozic. V 15. minutě Zaťovič po ráně z mezikruží jen těsně minul branku.

Hosté dohrávali třetinu v další přesilovce, ale nedařilo se jim založit útok, natož Kometu zamknout v pásmu.

Brňané se na startu druhé dvacetiminutovky ubránili ve zbytku oslabení a vzápětí si zahráli přesilovku. Okamžitě v ní ukázali, čemu se ve sváteční pauze věnovali. Už po třinácti vteřinách hry 5 na 4 totiž Švrček bombou od modré málem protrhl síť – 2:0.

Už za 35 vteřin hala bouřila potřetí. Balej vypálil na Mensatora, puk se odrazil zpátky na hůl slovenského útočníka a ten bekhendovou střelou navýšil brněnské vedení.

Za čtyři minuty se Energetici na okamžik vrátili do zápasu. Skuhravý krásně našel Deje a ten překonal Trvaje.

Jenže pak znovu udeřili modrobílí. Holec dostal pěknou přihrávku před branku a zpoza obránce vymetl růžek karlovarské branky. Čtvrtý gól vyhnal z branky Mensatora, kterého nahradil Dušan Salfický.

Ve 35. minutě se domácí mužstvo i fandové zlobili na sudí Blechu s Polákem. Po obrovském závaru před Salfickým dorazili modrobílí puk do branky, jenže rozhodčí už předtím ztratili puk z dohledu a píšťalkou přerušili hru.

Domácí nadále kralovali v zápase, šance měli Čermák nebo Dlouhý a před druhou pauzou mohli znovu navýšit náskok. Vteřinu před vypršením druhého dějství ujel Balej, ale jeho střelu mezi betony Salfický zneškodnil.

Ve třetí třetině už si Brňané bez výraznějších problémů hlídali vedení, navíc se podruhé prosadili v přesilovce. Ukázkovou kombinaci zakončil střelou do prázdné branky Čermák. Pohodový večer Komety ještě podtrhla první formace. Nádhernou kombinaci zakončil gólovou kličkou Tomáš Svoboda. Z karlovarského pohledu už stav jen korigoval Petr Gřegořek.

Kometu čeká další týdenní pauza, v pátek hostí českobudějovický Mountfield. Karlovy Vary zakončí třízápasovou venkovní šňůru v úterý na Slavii.