Ve 48. kole hokejové Tipsport extraligy se v tuhnické KV Areně v Karlových Varech představilo Brno. Hosté se dokázali i přes problémy v dopravě dostavit v čas, a tak diváci mohli sledovat napínavou bitvu, na jejímž konci se radovali hráči Komety, když si odvezli bod. V prodloužení Energie vyhrála 5:4.

První třetina přinesla tři branky a hned dvě viděly ochozy v 5. minutě. Nejprve to byl Petr Kumstát, jenž se po kulečníkové kombinaci prosadil v přesilovce ranou do prázdné branky.

Vyrovnáno bylo za 33 vteřin. Na obranné modré zabral Jakub Korejs a prokličkoval až k Mensatorovi. Z domácí obrany si doslova postavil slalomovou dráhu a zasunul za bezmocného domácího gólmana.

V 11. minutě už zase vedli domácí. Po několika dohadech rozhodčích se zapisovatelem byl za střelce branky označen Jindřich Kotrla.

Vary i v dalších minutách měly více ze hry, ale například Zaťovič se prosadit nedokázal. To nebyla jediná šance domácích, ale paradoxně udeřilo na druhé straně. V čase 19:46 Tomáš Divíšek šikovně tečoval střelu Dlouhého a bylo vyrovnáno.

Druhou třetinu začali domácí více než výborně. Lukáš Pech se dostal k dorážce střely Romana Proška a ve 21. minutě domácí opět vedli. Za další dvě minutky už ale bylo opět vyrovnáno. A to již po třetí. Robert Petrovický nahodil na domácí branku a obránce Martin Rohan srazil kotouč za domácího brankáře.

Ve 33. minutě si sudí Vladimír Šindler vyžádal konzultaci videorozhodčího. Důvod? Václav Skuhravý tečoval kotouč těsně pod horní tyčkou a ten zapadl za Jiřího Trvaje. František Rejthar si záznam několikrát prohlédl a branku uznal.

Zajímavostí zápasu byla bezesporu přítomnost české reprezentace ve skoku na lyžích. Janda a spol. měli předvádět své umění v Klingenthalu v Krušných horách, ale pro nadměrné poryvy větru se celý závod světového poháru odložil. A tak se „létající orli“ přišli podívat na hokej.

Třetí část začala z obou stran hodně opatrně a fanoušci, kterých dorazily čtyři tisíce, museli z nároků extraligového diváka hodně slevit.

První veliká šance této části přišla při vyloučení domácího Košťála v 50. minutě. Kometa se usídlila v útočném pásmu, ale obránci chybovali a v nájezdu dva na jednoho v koncovce selhal Zaťovič.

Za zmínku také stojí vyloučení Lukáše Pecha, jenž poznamenal na adresu sudích něco ostřejšího a dostal ke dvěma minutám za hákování ještě desítku navíc.

Kometa v závěru přidala, ale narážela na pevně vystavěnou hráz jménem Energie. Až v čase 57:43 se v mele těl před Mensatorem nejlépe orientoval Milan Hruška a po čtvrté dokázal vyrovnat. Bod Kometě stačil a tak po třetí siréně byla spokojenější.

V nastaveném čase nejprve trefil Gřegořek tyč. V přesilovce které následovala už se síť za Trvajem rozvlnila. Martin Zaťovič rozhodl o dvoubodovém vítězství Energie v poměru 5:4.