První třetina přinesla v KV Areně vcelku vyrovnanou bitvu, ve které se jako první radoval ze vstřelené branky Liberec, když se prosadil v 16. minutě Michal Birner, který sebral brankáři Energie Lukešovi čisté konto. Domácí vyrovnali v závěru první periody, ale po posouzení situace na videu nebyl gól uznán kvůli hře vysokou holí.

Hokejisté Energie uspěli na jihu Čech, v bitvě s Českými Budějovicemi vyhráli 3:0. Ilustrační foto.
Dobrá práce. Energetici zhasli českobudějovický Motor třemi zásahy!

Do druhé dvacetiminutovky naskočili energetici aktivně, když několikrát prověřili libereckého brankáře Petra Kváču, ale kýženou vyrovnávací branku to nepřineslo. A také třetí perioda přinesla stejný obrázek, kdy energetici marně dobývali branku čaroděje z Liberce, ale pozadu však nezůstali ani hosté.

Zlomový moment duelu přinesl úvod 56. minuty, kdy podruhé Bílí Tygři překonali brankáře Varů Lukeše, když se do střelecké listiny zapsal Petr Kolman. Karlovy Vary dostaly v závěru zápasu šanci v podobě přesilové hry, ale i v té vyšly gólově naprázdno, a tak si tři body odvezl Liberec.

HC Energie Karlovy Vary – HC Bílí Tygři Liberec 0:2 (0:1, 0:0, 0:1). Branky a nahrávky: 16. Birner (Filippi, Ordoš), 56. Kolmann (Birner, Filippi). Rozhodčí: Hradil, Šindel – Ondráček, Gerát. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 2471. Karlovy Vary: Lukeš – Huttula, Plutnar, Dlapa, Stříteský, Pulpán, Bartejs, Havlín – Rachůnek, Gríger, Kružík – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Jiskra, O. Beránek – Rulík, Osmík, Chalupa. Liberec: Kváča – Balinskis, Nedomlel, Ivan, Melancon, Kolmann, Aubrecht, Šedivý – Birner, Filippi, Ordoš – A. Najman, Bulíř, Frolík – Flynn, Šír, Faško-Rudáš – Dlouhý, Jelínek, Rychlovský.