Pořádný výprask dostali hokejisté HC Energie od Pardubic. Po dvou třetinách prohrávali už 1:6. Nakonec zápas skončil výsledkem 3:7.

Nejsmutnějším faktem je ta skutečnost, že domácí borci vyháněli diváky už po druhé třetině domů. „Na to se nedá koukat. Po patnácti letech jdu domů před koncem,“ nechal se slyšet jeden z mizejících návštěvníků haly. A nebyl sám. Domu odcházely stovky lidí.

Takže zápas určitě nedokoukalo 3132 diváků, kteří prošli před zápasem turnikety.

První třetina vše načala.

Třetí střídání, první inkasovaná branka do domácí sítě. Po hrubce v obraně se trefil Starý. V šesté minutě to už bylo 0:2. Po dalším fatální selhání celé formace se prosadil Elkins. Výčet třetiny pak ve dvanácté minutě uzavřel třetím hřebíčkem do domácí rakve Somík, kterého neudržel obránce Gründling.

Ve druhé části to bylo stejné. I když ve 28. minutě Kumstát snížil v oslabení a vykřesal jiskřičku naděje.

Ve třicáté minutě se opět začali prosazovat hosté. Rákos, Bartek a silnou čtyřminutovku zakončil Buchtele. Všichni tři se zapsali do listiny střelců.

Šest branek Mensator nevydržel a šel střídat. Jeho místo zaujal Marek Benda a hned měl co dělat. Děravá domácí obrana pouštěla na svého gólmana jeden nájezd za druhým.

Benda ale držel.

Ve 42. minutě se z otočky trefil Zaťovič, ale to byla jen kosmetická úprava výsledku.

Hra se následně přelévala z jedné strany na druhou a bylo jen otázkou, kolik branek diváci ještě uvidí. Sedmou trefu Pardubic přidal Somík.

Na druhé straně upravil stav na konečných 3:7 Lukáš Pech.