Hokejisté Karlovarské Energie se naposledy v přípravě představili vlastnímu publiku. Další zápas sehrají doma až v září, ale to bude po mistrovství Evropy ve volejbale. Karlovy Vary nakonec podlehly Litvínovu 2:5.

Trenér Václav Baďouček byl po zápase velice upřímný. „To toto utkání bylo po všech stránkách nepovedené,“ začal své hodnocení a pokračoval: „ Vstoupili jsme do něj špatně a jako bychom první třetinu na ledě ani nebyli. V této časti se zápas rozhodl. Dostali jsme tři laciné branky a to je vždy velice těžké dotahovat.“

Energie se ale v následující části zvedla a Vervu zatlačila před brankáře Patrika Nechvátala, jenž do dorosteneckém věku působil v Karlových Varech. „Přesto druhá třetina byla lepší. V přesilovkách jsme trefovali tyčky nebo také brankaře do hlavy. To co nám tam napadalo v zápase s Chomutovem, tak tentokrát bylo obráceně. Utkání nám nevyšlo, ale nebudeme z toho dělat velikou tragédii. Pro nás všechny by to mělo být takové varování,“ přidal.
A jaké varování měl trenér na mysli? Okamžitě vysvětlil. „Hlavně z toho důvodu, aby si mužstvo nemyslelo, že když dá jednou osm branek, tak to tam takto bude padat pořád. Co se týče výkonu Patrika Nechvátala v brance hostí, tak musím přiznat, že odchytal dobré utkání. Měl i spoustu štěstí, ale to k tomu patří. Z jeho výkonu mohou mít u našeho soupeře radost,“ složil poklonu mladíkovi v brance Litvínova.

Trenér Jiří Kučera, který vládne na lavičce „chezy“ mohl být spokijený. „Nám vyšla výborně první třetina, kterou jsme vyhráli 3:1. Podle mého rozhodovala druhá část. Hráli jsme stále oslabeni o jednoho nebo i více hráčů. Snad kromě čtyř pěti minut jsme byli stále na trestné lavici. Důležité bylo, že jsme to dokázali ustát,“ povaloval si obranou část hry.

Postupem času se to ukázalo jak zlomový argument. „To asi rozhodlo. Následně jsme dali dvě branky a bylo po utkání. Co se týče rozhodčích, tak bych to neřešil. Někdy se nepovede zápas nám, někdy jim. Byl to přátelský duel a já bych to nechal být. S přípravou jsme zatím spokojeni, i když jsme pár zápasů prohráli. Neděláme ale z toho žádné drama. Šestnáctého září se začíná naostro a pak se uvidí,“ dodal Jiří Kučera na závěr svého honocení zápasu v lázeňské metropoli.

K. Vary – Litvínov 2:5

Třetiny: 1:3, 0:0, 1:2. Branky a nahrávky: 8. Bartánus (Pech), 51. Nosek - 1. Kubinčák (V. Hübl, Kubát), 8. Hanzl (Gerhát, Stříteský), 15. Hanzl (Majdan, Stříteský), 49. Gerhát (Stříteský), 50. Heinisch (Maxa). Rozhodčí: Lacina, Zubzanda - Hynek, Belko. Vyloučení: 7:14 + Skuhravý, melenovský (oba KVA), Brejčák (lit) do konce zápasu. Využití: 1:1. Diváci: 1231.
K. Vary: Mensator (Habal) - Gulaši, Nosek, Parýzek, Grundling, Prošek, Rohan M., Látal - Košťál, Skuhravý, Kumstát, Zaťovič, Pech, Bartánus, Skladaný, Melenovský, Dej, Zucker, Vachovec, Kuběna, Kupec.
Litvínov: Nechvátal (Volke) - Kroupa, Kubát, Jareš, Brejčák, Stříteský, Černošek, Skuhravec, Kousalík - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš, Gerhát, Hanzl, Majdan, Frolík, Hujsa, Jenáček, Bojer, Heinisch, Maxa.