Souboj o desáté místo mezi hokejovými juniory zvládli energetici skvěle. Nutno však podotknout, že Českobudějovičtí nastoupili bez mnoha hráčů, mimo jiné i bez člena juniorského národního týmu Michala Švihálka. Karlovarští zaznamenali na svůj účet čtyři přesné trefy, z nichž dvě si připsal Petr Koblasa, a tři gólové nahrávky zaznamenal Lukáš Vrána.

Pro Energii souboj o desátou příčku, pro Budějovice možnost, jak si přilepšit na devátou pozici. Jenže ambice hostí musely zůstat při zemi už samotným příjezdem do Karlových Varů. Tým se musel obejít bez mnoha hráčů, přijel dokonce jen s jedním gólmanem. Díry v sestavě zacelili starší dorostenci.
V první periodě hosté nabídli domácím stosekundovou přesilovku pěti proti třem, leč ti ji nevyužili. Skóre zaznamenalo změnu až po přestávce. Přihrávku Schussera zpracoval Jaromír Kverka a povedenou bekhendovou kličkou nedal gólmanovi šanci.

České Budějovice si vypracovaly možnost odpovědi, jenže u tyče dobře postavený Emil Švec kotouč do odkryté brány neusměrnil.
Dílo dokonali energetici až v poslední dvacetiminutovce. Nejprve Marek Švec zvedl kotouč pod horní tyčku, jen pár minut posléze skóroval po pasu Vrány Petr Koblasa, který zaznamenal ještě přesilovkový zásah po spolupráci stejné dvojice, a uzavřel tak gólový účet utkání na počtu čtyř branek.
Ve hře Českých Budějovic se v závěru projevil nedostatek sil, což je vzhledem k problémům, které kádr postihly, pochopitelné. Jinak ale hosté hráli se soupeřem vyrovnanou bitvu. Karlovy Vary se posunuly o bod před Jihočechy, kteří si pohoršili z desátého místa na dvanácté.

Kouč Karel Mlejnek tak mohl být spokojený. „Pro nás to byl velmi těžký duel. Stav 1:0 po dvou třetinách jednoznačně odpovídal dění na ledě, protože to bylo naprosto vyrovnané utkání. Zlomovým momentem zápasu byla naše využitá přesilovka, ve které jsme zvýšili na 2:0, a od té doby jsme si utkání víceméně hlídali. Jsme rádi za výhru, jelikož se nám v domácím prostředí letos nedaří a z deseti utkání doma jsme získali pouze deset bodů, takže je dobře, že jsme po dlouhé době přidali tři důležité body na konto domácích utkání,“ radoval se.

HC Energie - HC České Budějovice 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 24. Kverka (Schusser), 48. Švec (Vrána), 54. Koblasa (Vrána), 57. Koblasa (Vrána). Rozhodčí: Florian - Belko, Hynek. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0.
Karlovy Vary: Habal – Urbančok, Valeš, Novák, Troška, Schusser, Funk, Gombár – Tomeček V., Vrána, Kubáč, Svoboda J., Koblasa, Winkler, Harkabus, Švec M., Táborský, Kverka, Půlpán.
České Budějovice: Bláha – Štěpán, Klement, Plašil, Prokop, Semrád, Kolařík – Babka, Seidl, Rob, Bílek, Turek, Erben, Mocik, Svoboda B., Švec E., Rousek, Trummer. (sal)

Po Českých Budějovicích si junioři Energie poradili i se Zlínem. Tentokrát poměrem 6:1.
Poprvé se skóre měnilo ve 12. minutě utkání. Nejdříve se na jedné straně neprosadil Půlpán a z protiútoku skórovali hosté. Michal Popelka byl u puku nejrychleji a poslal hosty do vedení.

Domácí tlačili a pilně dojížděli všechny puky. Odměnou jim byla přesilovka udělená v 17. minutě. Atypickou přesilovkovou akcí se prosadil Filip Winkler a srovnal stav utkání.

Hosté vstoupili do druhé části pomalu a hned po 17 sekundách se jim to hrubě nevyplatilo. Trefil se střelec pátečního večera Petr Koblasa. O pár minut později měli domácí výhodu přesilovky, ze které paradoxně vytěžil Zlín největší šanci druhé části. Jaroslav Janeba poslal puk do břevna. Ve 28. minutě byl v KV Areně důvod k radosti znovu. A opět se mohla přidat i sedmdesátka diváků, která si v sobotní poledne našla cestu na stadion. Nečekanou střelou zaskočil Rozuma domácí kanonýr Jaromír Kverka.

Do třetí části vstoupili domácí ještě lépe než do té první. Tentokrát jim na gól stačilo pouhých 14 sekund. A byl to znovu Petr Koblasa po přihrávce Vrány. Hosté se nestačili ani rozkoukat a měli v brance další puk. Z úniku 2 na 1 vytěžil druhou branku v utkání Filip Winkler. Když už to vypadalo, že se utkání dohraje do konce, udeřila Energie naposledy. Tomeček našel chytrou přihrávkou Půlpána, který trefil mezi betony Rozuma a uzavřel skóre utkání.
Trenér Karel Mlejnek i napodruhé byl o víkendu spokojený. „Tentokrát se nám zdálo, že byla první třetina mnohem živější než celý včerejší zápas. Jako klíčový moment vidím vstřelenou branku na 4:1, která padla čtrnáct sekund po začátku třetí třetiny,“ poznamenal karlovarský trenér po utkání.

Energie – Zlín 6:1 (1:1, 2:0, 3:0).
Branky a nahrávky: 18. Winkler, 21. Koblasa (Vrána, Funk), 28. Kverka (Winkler), 41. Koblasa (Vrána), 45. Winkler (Tomeček), 59. Půlpán (Tomeček, Urbančok) - 12. Popelka (Buchta, Merta).