Ti si totiž připsali na konto vítězné loučení s tímto rokem, když na ostrovském zimním stadionu podle papírových předpokladů smázli jedním vrzem Olomouc. Nakonec Karlovaráci slavili výhru 7:0, když premiérovým klubovým hattrickem k tomu přispěl Marek Schneider.

Žraloci museli oželet služby hrajícího kouče Jiřího Bergera, který kvůli zranění ruky nedohrál duel se Studénkou. Ten tak mohl premiérově dirigovat svůj výběr ze střídačky. Poprvé mu udělal gólovou radost v 11. minutě po souhře s Petrem Lindákem Jiří Forgo.

Další branky si schovali Sharks až na druhou třetinu. Ve 26. minutě načal svůj gólový koncert Marek Schneider, kterému brankově namazal kapitán Michal Geier. Další minuty pak patřily na kluzišti právě karlovarskému kapitánovi. Ten nejdříve zakončil druhé dějství v podobě třetí branky Karlových Varů a v závěrečné třetině přidal další kousek do olomoucké svatyně, a Sharks tak šli do vedení o čtyři branky.

Pak se posunul Geier do role nahrávače, když nejdříve přispěl přesnou příhrou ke gólové radosti Karla Wágnera a zanedlouho i Marka Schneidera.

Právě Schneider pak účet duelu podtrhl v podobě sedmé branky, kterou obstaral ve 43. minutě, když zavěsil po spolupráci s Wágnerem. Sharks se tak posunuli do čela tabulky, kde taky přezimují. Soutěž se opět rozjede 9. ledna.

SKV Sharks Karlovy Vary – SOHO Olomoučtí Kohouti 7:0 (1:0, 3:0, 3:0). Branky a nahrávky: 11. Forgo (Lindák), 26. Schneider (Geier), 30. Geier, 33. Geier, 35. Wágner (Geier), 39. Schneider (Geier), 43. Schneider (Wágner). Rozhodčí: Suchý, Glanc. Diváci: 30.
SKV Sharks Karlovy Vary: Bozděk (Mach) – Hrbek, Nejedlý, M. Geier, Forgo, Wágner, Janko, Karafiát, Kovářík, Haas, Schneider, Lindák.
SOHO Olomoučtí Kohouti: Černoch – K. Veselý, Novák, Rozkopal, Keller, Prášil, Horký, Radím Mikuš, Radek Mikuš.