Trenéři si společně s hráči určili v souboji se Zlínem jasný cíl – tři body. „Byl to boj. Oba celky výborně bránily střední pásmo. Měli jsme několik možností už v první třetině i během utkání, kdy jsme mohli soupeři odskočit o nějaký ten gól. Bohužel se nepovedlo. Naštěstí jsme dokázali využít poslední přesilovku zápasu a získali jsme tři body," radoval se obránce Gulaši.

Po dvou třetinách byl výsledek 1:1 a hosté během druhé části ovládali střední pásmo. Dokázali Energii dostat pod tlak a domácí borci faulovali. Ševci dokázali v přesilovce srovnat a zápas začínal od začátku. „Trochu nám přestaly jezdit nohy. Nevím čím to bylo. Hosté nás dokázali zatlačit," přiznal Gulaši a pokračoval: „I když jsme měli přesilovku, tak to nebylo ono. Napadali nás hned v našem obranném pásmu. Něco jsme si o přestávce řekli. Samozřejmě i trenéři k nám promlouvali. Podařilo se nám se zvednout a hned byla hra ve středním pásmu vyrovnaná. Možná jsme byli i o něco aktivnější a měli více šancí než soupeř."

Ano. Karlovy Vary byly hladovější a více chtěly tři body. „Cílem bylo tyto body získat a povedlo se nám to. Všichni jsme teď moc rádi," usmíval se.
Zpět ke třetí části. Domácí si vytvořili tlak a z toho pramenily přesilové hry. V posledních pěti minutách se nechal vyloučit hostující Veselý a nabídl tak Energii tři body, ta tuto „nabídku" přijala. „Dokázali jsme se udržet na puku a soupeře trochu povodit. Po dvaceti vteřinách už jim docházely síly a my jsme si dokázali pro ten faul dojít. Z poslední přesilovky jsme dali rozhodující gól. Co se týče Veselého, tak nám pomohl, ale nevím, jestli to bylo vysílením a nebo nějakými nervy, které měl na pochodu," konstatoval spokojený Gulaši.

Samotný závěr utkání, tedy přesněji pětapadesát vteřin, ze strany domácích zase tak moc nervózní nebyl. „Potřebujeme být ve vedení a tím se trochu uklidnit. Následně se nám hraje lépe. V power play jsme chtěli trefit prázdnou branku, ale nevyšlo to. Naštěstí ze zakázaného uvolnění už nic nebylo, jinak bych měl popel na hlavě," přiznal na závěr.

K A týmu Energie se připojil slovenský útočník Dávid Buc

Formou hostování do konce sezony bude v A-týmu HC Energie působit útočník Dávid Buc. Jméno odchovance Popradu není karlovarským fanouškům neznámé, o místo v sestavě se Buc ucházel už na startu letošní sezony. „Pro Davida jsme se rozhodli, protože zdejší prostředí už zná a dobře zapadne do kolektivu," informoval sportovní manažer klubu Rostislav Dočekal.

Dalším důvodem pro domluvu se slovenským forvardem byla i nedávná zranění dvou levých křídel. Zatímco Radek Dlouhý se již v sestavě proti Zlínu objevil, Milan Kytnár do zápasu ještě zasáhnout nemůže. „Rozhodli jsme se raději tento post ještě posílit. Dávidovou výhodou je, že může alternovat na postu levého křídla i centra," vysvětluje Dočekal.

Dávid Buc v letošní sezoně nastupoval ve slovenské extralize, nejprve za Žilinu, později za Duklu Trenčín.
Celkem letos ve 46 utkáních zaznamenal 13 branek, 20 asistencí a k tomu 24 trestných minut.