Prvního ze zmiňované trojice ulovilo vedení klubu v pardubických vodách. „Máme zraněného Marka Baránka a do jihlavské Dukly se vrátil Petr Šidlík. Proto jsme se rozhodli k angažování Martina. V minulosti už v našem klubu působil a věřím, že bude pro náš tým přínosem," říká sportovní manažer Jaromír Kverka.
Největší aktuální slabinou HC Energie je produktivita. Proto se vedení klubu snažilo sehnat hráče, kteří jsou schopni se střelecky prosadit. „Problémem je, že tito hráči se jen těžko hledají," přidal Kverka.
Do karet nahrála energetikům situace ve Slavii. Vedení pražského klubu muselo z finančních důvodů redukovat svoje řady a učinilo jakýsi „výprodej".
Na hráčském trhu se tak objevilo hned několik hráčů. Energetikům se podařilo ulovit zkušeného forvarda Milana Mikulíka, který si zahrál extraligu třeba v Mladé Boleslavi, a finského střelce Henri Tuominena. „Oba to jsou komplexní hráči a očekáváme, že nám pomohou s koncovkou. Oba dva útočníky dobře známe. a ve Slavii předváděli velmi dobré výkony a patřili k tahounům týmu," dodává Kverka.