Cíle si v lázeňské metropoli dávají jasné. „To je jednoduché. Musíme bodovat za každou cenu," říká před zápasem asistent trenéra Jaromír Kverka a pokračuje: „Doufám, že konečně prolomíme to prokletí z ledu soupeře."

Až na poslední dva výsledky se holešovickému celku v letošní sezoně daří. „Je to jeden z aspirantů na titul. Kvalita jejich týmu je obrovská, i když jim poslední dvě utkání nevyšla. Doma prohráli 0:5 a v Mladé Boleslavi pak 6:3. Na druhou stranu my jsme s nimi letos uhráli sedm bodů a chceme tuto sbírku rozšířit," pokračuje Kverka ve svých před zápasových prognózách.

Ledová plocha v holešovické hale je lehce specifická. Sice před lety Sparta plochu zúžila, ale i tak patří mezi ty největší v extralize. „Už to není takový rozdíl, jako to býval, ale pokud se podíváme na hráče Sparty, tak na jejich straně je kvalita. Jsou silní na puku a mají velice dobrý pohyb. Naší zbraní bude důrazná hra v našem obranném pásmu," říká asistent.

Trenérské duo Mlejnek – Kverka se bude s největší pravděpodobností muset obejít bez velezkušeného Radima Bičánka. „Má problémy s třísly. Na jeho místě nastoupí Šidlík, kterého jsme si stáhli z Jihlavy," dodává.

Plechovka piva na ledě, další pokuta pro klub HC Energie

Disciplinární komise TELH udělila Energii pokutu 20 000 Kč za plechovku piva, která byla diváky vhozena na ledovou plochu v průběhu pátečního domácího utkání s Litvínovem. Plechovka přiletěla na ledovou plochu ze sektoru 104 nebo 105. Jednalo se už o čtvrté provinění tohoto druhu v aktuální sezoně. HC Energie apeluje na viníka incidentu, aby se přiznal.

U předešlých provinění se viníci přihlásili a částečně se na udělených pokutách podíleli. Vedení klubu již došla trpělivost a využije veškerých dostupných technických prostředků KV Areny, aby totožnost viníka prokázalo a mohlo po něm vymáhat náhradu škody v plné výši.

„Žádáme diváky, aby se navzdory emocím, které hra často přináší, vyvarovali vhazování předmětů na led a dalšího poškozování našeho klubu. Při dalších proviněních hrozí další, daleko vyšší postihy včetně uzavření stadionu," vyzývají publikum představitelé HC Energie.