„Chceme si uhrát stoprocentní jistotu. To znamená získat tři body a vytvořit si před Kladnem dostatečný náskok. Byli bychom velice neradi, kdybychom se s nimi museli přetahovat ještě během play-out," říká před pátečním zápasem, který začíná v 18:20 hodin, asistent Jaromír Kverka.

Energetici mají veliký problém se sestavou. V posledních zápasech nastupovali pouze s pěti obránci. „To se už nestane. Mimo hru je sice Jirka Drtina, který má pohmožděné zápěstí, ale do hry se už vrátí Honza Dresler. Takže budeme hrát normálně na šest obránců. Neměli bychom mít nějaké potíže," přidává asistent Kverka.

Hráči si společně s trenéry po nepovedeném zápase na Slavii sedli a společně si důrazně popovídali. „Nechceme, aby se podobná situace opakovala. Jinými slovy si musíme uvědomit, že tu nejsme nikomu pro blázny a nikdo nás už nemůže takto zesměšňovat. Hráči sami pochopili, kde je problém a nehodlají podobnou situaci opakovat," vrátil se Kverka k úternímu utkání.

V posledním kole hokejové extraligy bude nejsledovanější utkání na Slavii, která bude hostit Litvínov. Tým z lázeňské metropole ale bude zajímat souboj Kladna s Chomutovem. „Předpokládáme, že by mělo Kladno vyhrát. To znamená, že my musíme také uspět za tři body. Ano, o kvalitě Komety Brno víme a je nám jasné, že si budeme muset body vybojovat. Ještě jednou musím upozornit, že nemáme na sto procent nic jisté a dokud tomu tak nebude, tak nemůžeme být v klidu," dodává.

Hokejistům Energie postup do play-off unikl, o vaši podporu však stojí i nadále. V rámci play-out, jež startuje 11. března, se doma i venku střetnou s Chomutovem, Kladnem a jedním z dvojice Slavia – Litvínov. Majitelé permanentních vstupenek mají na tři domácí utkání vstup zdarma včetně garance svých míst, jednotlivé vstupné vyjde na 60 Kč do všech sektorů.

Majitelé permanentek si ovšem na utkání musí vzít permanentní vstupenky s sebou, aby mohli projít turnikety (podobně jako na přípravná utkání).
Permanentní vstupenky se tím pádem nemusí „dobít" u pokladny. Ostatní fanoušci zaplatí za jednu vstupenku do všech 18 sektorů jednorázovou cenu 60 korun. Možnosti zakoupení vstupenek v předprodeji budou stejné jako na kterákoliv jiná utkání. To jest v předprodeji společnosti Ticketportal.