Do branky karlovarského týmu se proti Ufě postaví Lukáš Mensator. „Chceme v přípravě vidět všechny brankáře. Teď je řada na Lukášovi," říká na úvod trenér gólmanů Pavel Kněžický.

Salavat Julajev Ufa patří mezi nejlepší celky v Evropě. „To je bez diskuze. Čeká nás zápas s týmem, který nás pořádně prověří," odhaduje kouč Kněžický.
Západočeši mají zatím na úvod sezony výbornou bilanci. Ve dvou zápasech se pokaždé radovali z vítězství 4:2. „Byla to dobrá utkání, ale Ufa bude soupeř, který nás prověří mnohem více," upozorňuje.

V minulých dvou sezonách se Karlovy Vary střetly s Ufou třikrát a pokaždé odešly z ledu poraženy. „Loni jsme doma prohráli pouze 1:3 a to zase tak špatný výsledek proti takovémuto klubu není. Já pevně věřím, že si s nimi pěkně zahrajeme," pokračuje Kněžický.

A co si představuje pod pojmem zahrajeme? Na to trenér odpověděl s úsměvem. „To je jednoduché. Naším cílem je odehrát s takovýmto soupeřem vyrovnaný zápas," přeje si kouč gólmanů.

Jak už bylo napsáno, v brance se objeví Lukáš Mensator. Nad dalšími hráči ale visí otazník. „Co se týče Petra Gřegořka, tak ten už sice začal s tréninkem, ale do utkání s Ufou určitě nenastoupí. U dalších hráčů zatím zůstává stav neměnný," vysvětluje Kněžický. Na místě Lukáše Pecha ve formaci s Kumstátem a Zaťovičem se na posledním tréninku objevil mladý Michal Vachovec.

Jeden z členů zlatého a stříbrného kádru Energie, útočník Milan Hluchý, předčasně ukončil hráčskou kariéru. Usadil se v Karlových Varech a chce se věnovat fyzioterapii.