Jenže Chebané v první a druhé třetině Berany řádně potrápili a až zlepšená koncovka v dalším průběhu utkání v podání Beranů nakonec dovedla Bernov k důležitému a povinnému vítězství 9:2.

První třetinu vyhráli překvapivě Tučňáci, a to poměrem 1:0 po brance Gamrota. Do druhé třetiny nastoupili Berani s větší motivací a bylo to vidět i na ledě.

Hned v úvodu srovnal Zeman a na konci druhé třetiny se radovali Bernováci z dalších dvou branek, když se zapsali postupně do střelecké listiny parťáci z druhé lajny Patrik Hodek a Roman Rejcha.

Pozadu však nezůstali ani Tučňáci, když za ně v závěru opět skóroval Gamrot. Až v závěrečné třetině se bernovský gólový expres rozjel na plné obrátky. Diváci tak mohli zhlédnout šestibrankový příděl v podání Beranů, kteří tak dovedli duel do vítězného konce.

HC Tučňáci Cheb – HC Berani Bernov 2:9 (1:0, 1:3, 0:6). Branky a nahrávky: 18. Gamrot (Zakrzewsky), 40. Gamrot – 29. P. Zeman (Traitl), 38. Hodek (Rejcha), 39. Rejcha (Krejčí), 46. Kolář (Holý), 55. Krejčí (Hodek), 55. Lexa (Pöpperle), 59. Hodek (Rejcha), 60. Lexa (P. Zeman), 60. Paštika (Kalinič).

HC Tučňáci Cheb: Vrána – Pastorek, Šmíd, Zakrzewsky, Móro, Najer, Votoupal, Gamrot, Cupán, Pražák, Němček.

HC Berani Bernov: Klášterka – Lubas, Paštika, Glass, Vitner, Žáček, Pöpperle – Kolář, Kalinič, Holý – Hodek, Krejčí, Rejcha – Zeman, Zeman, Těžký – Traitl, Lexa.