Tentokrát se však na důležité výhře, která jim zaručila vítězný pohár, pořádně nadřeli. V duelu s béčkem Libavského Údolí nakonec ukořistili těsnou výhru 9:8.
Berani potřebovali k zisku mistrovského titulu dva body, ale soupeř z Libáče dělal vše pro to, aby Bernováci kýženého vítězství nedosáhli.

Ani jeden tým se gólově nešetřil a již v první desetiminutovce padlo pět branek, když se ukazatel skóre přeléval z jedné strany na druhou. Celkově pak zhlédli diváci v první třetině sedm branek, když si jednobrankový náskok přetáhli do druhého dějství Berani.

Právě ve druhé třetině tahali za delší konec provazu hokejisté Libavského Údolí, kteří se několikrát osamoceni po chybách hráčů Bernova valili na brankáře Beranů Kotouse, který si však uměl pomalu v každém případě poradit. Jeho zásluhou pak skončila druhá třetina v poměru 5:5.

V závěrečné třetině pokračovali Krušnohorci v nepřesvědčivém výkonu a jejich mistrovské akcie držel při životě bravurními zákroky gólman Kotous.
Ten si totiž na nedostatek práce nemohl stěžovat, ba naopak. Libavské Údolí ještě pět minut před koncem zápasu vedlo o jednu branku, ale Bernov s vidinou mistrovského titulu vrhl všechny své zbylé síly do útoku.

V 56. minutě nejdříve vyrovnal nejlepší kanonýr klubu Roman Rejcha a v téže minutě zlatou trefou rozhodl o těsné výhře Bernova Petr Zeman.
Za zmínku stojí střelecké potence Libáče, za který si připsali deset kanadských bodů za šest branek a čtyři asistence Petr a Radek Sýsovi. Na druhé straně bral hattrick Roman Rejcha.

HC Libavské Údolí B – HC Berani Bernov 8:9 (3:4, 2:1, 3:4). Branky a asistence: 8. P. Sýs (Kalabza), 9. P. Sýs (R. Sýs), 20. Kalabza (P. Sýs), 27. P. Sýs (Kalabza), 30. R. Sýs (Churáň), 46. R. Sýs (P. Sýs), 52. P. Sýs, 54. R. Sýs (Kalabza) – 6. Rejcha (Krejčí), 7. Kratochvíl (Žáček), 9. Kolář (Žáček), 18. Kratochvíl (Kotous), 29. Rejcha (Hodek), 47. Kratochvíl (Vitner), 49. Kolář (Žáček), 56. Rejcha (P. Zeman), 56. P. Zeman (Hodek). Vyloučení: 0:3. Bez využití.

Libavské Údolí B: Moravec – Kejšar, Radoš, Pisar, Švejda, Kalabza, J. Churáň , R. Sýs, P. Sýs.

HC Berani Bernov: Kotous – Glass, Lubas – Žáček, Pöpperle – Hodek, Krejčí, Rejcha – P. Zeman, Kolář, Těžký – Vitner, Kalinič, Kratochvíl.