bez kompromisu. Energetici si vytyčili pro zápas jasný cíl. Uhrát tři body. „Nic jiného ani očekávat nemůžeme. Je to jasná meta, kterou jsme si pro dnešek určili," říká na úvod asistent trenéra týmu z lázeňské metropole Mikuláš Antonik.

Jenomže borci z Hané nepřijedou do Karlových Varů předem poraženi. „Soustředíme se na svůj výkon. Utkání bude o nás a o našem přístupu či nasazení. Když k zápasu přistoupíme tak jako třeba k utkání s Libercem, tak věřím v náš úspěch," přidává Antonik, ale ihned pokračuje: „Nemůžeme ale počítat s tím, že Olomouc bude hrát stejně jako Liberec. Ti budou vycházet ze zabezpečené obrany a budou dobře bránit střední pásmo."

A to by tak mohl být problém. Hanáci se řadí mezi celky, kterým by se mohlo říkat psi obranáři. „Nicméně my se musíme popasovat s přechodem středního pásma. Soupeře jsme se snažili nastudovat a hráčům jsme se snažili ukázat, jak mají hrát," říká Antonik.

Příprava před zápasem byla díky reprezentační přestávce dostatečně dlouhá. „Celé to období jsme rozdělili do několika bloků. Ze začátku jsme dali hráčům pár dní volna a pak jsme se věnovali věcem, které nás trápí. Postupnými kroky jsme pracovali na tom, abychom se posunuli v tabulce do míst, kde chceme být," dodává Antonik s tím, že kromě Marka Baránka mají trenéři všechny hráče zdravé a k dispozici.

Marek Baránek se pomalu zapojuje do tréninku A týmu

V sestavě HC Energie se v duelu s Olomoucí jistojistě neobjeví obránce Marek Baránek, který se zotavuje po operaci ramene. „Ještě potřebuji nějaký čas, než budu moci chodit do soubojů," říká po jednom z tréninků, které strávil na ledě společně s prvním týmem HC Energie.

Rekonvalescence je u Marka Baránka dlouhá. „Už když se to stalo, tak jsem věděl, že si tři měsíce nezahraji, ale teď, i když ještě nejsem v pořádku, tak musím říci, že mi to hodně chybí," usmíval se po několika střeleckých pokusech.

Střelba dělala při návratu Baránkovi nemalé problémy. „Tahalo mě v tom. Ale když už mi vyndali dráty, tak už je to lepší. Musím poděkovat naší fyzioterapeutce Kátě Petráskové, která mi hodně pomohla. Díky ní jsme udržovali už pár týdnů po operaci to rameno v pohybu a posléze jsme ho začali i posilovat," popisuje způsob regenerování.

Dalším problémem byla fyzická kondice. Na té musel Marek Baránek pracovat sám. „Makal jsem na suchu, takže v posilovně. Poté, co jsem se už začal cítit lépe, jsem začal chodit sám na brusle. Vždycky to ale bylo po tréninku týmu. Nechtěl jsem se jim motat pod nohama," přihazuje. V sestavě se mladý obránce objeví nejdříve po Novém roce. „Už jsme se o tom bavili s trenéry i se sportovním manažerem Jardou Kverkou. Až se budu cítit dobře, tak se půjdu rozehrát do první ligy," dodává.