Češi se dočkali vedení v čase 12:50 v přesilové hře při Hungereckerově vyloučení. Ancicka nepřikryl puk vyrážečkou po Lencově teči Filippiho přihrávky a z dorážky jej za něj dotlačil Tomášek.

V čase 33:35 už vedli Češi 2:0. Pyrochta při střídání Němců z obranného pásma vysunul z otočky dlouhou přihrávkou Červenku, který nabídl puk před odkrytou branku Tomáškovi. Na konci druhé třetiny se po vyloučeních Šustra a Beránka ubránili Češi i 87 sekund ve třech proti pěti.

Generální manažer české hokejové reprezentace Petr Nedvěd.
Posily ze zámoří na MS? Přijedou všichni oslovení hráči, nechal se slyšet Nedvěd

Ve 49. minutě trefil Filippi horní tyč. Frodlovi nesebral čisté konto ani v 56. minutě Schinko, který z pozice mezi kruhy těsně minul pravou tyč. Při power play ještě skóroval 73 sekund před koncem do prázdné branky Tomášek a dovršil skóre i hattrick. Nejlepší střelec základní části švédské ligy z Färjestadu dal v šestém reprezentačním utkání v sezoně osmý gól a celkově si v 57. utkání polepšil na 21 gólů.

Česko - Německo 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Tomášek (Lenc, Filippi), 34. Tomášek (Červenka, Pyrochta), 59. Tomášek (Ščotka). Rozhodčí: Kika, Šindel - Gerát, Brejcha. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 5549 (vyprodáno).

Česko: Frodl - Zábranský, Mašín, Zámorský, Pyrochta, Šustr, Sirota, Gazda, Ščotka - M. Stránský, M. Špaček, Červenka - Kubík, Tomášek, Lenc - Flek, M. Kovařčík, O. Kovařčík - O. Beránek, Filippi, Rychlovský. Trenér: Rulík.

Německo: Ancicka - Sennhenn, M. Müller, Fohrler, Ugbekile, Hüttl, Wagner, M. Weber, Karrer - Krauss, Stachowiak, Schütz - Fischbuch, Loibl, Plachta - Schinko, Pfaffengut, Karachun - Ehl, Soramies, Napravnik - P. Hungerecker. Trenér: Kreis.